Brdo Ruža zasenilo Ljudski vrt

U prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona Maribor je na svom terenu poražen od Rozenberga 3:1 i na taj način ugrozio šanse da se nađe u elitnom takmičenju.

Izvor: Alexander Hassenstein, Getty Images

U prvom delu nije bilo golova, mada se već tada moglo videti da je norveški šampion izuzetno opasan. Međutim, u 50. minutu Sederlund dovodi u vođstvo goste. U 64. minutu isti igrač durgim golom najavljuje brodolom i težak zadatak za slovenačkog šampiona. Nadu da bi mogao da se izbegne poraz donosi Brazilac Tavares u 70. minutu, ali samo minut kasnije Jensen vraća dva gola prednosti. Tako je i završena utakmica u Ljudskom vrtu, čime je Rozenborg došao sasvim blizu plasmana u plej-of i osiguravanja evropske jeseni.

Mariboru se smeši eliminacija i u slučaju iste igraće plej-of za Ligu Evrope protiv pobednika dvomeča Ludogorec - Nju Sejnts.