LŠ: Maribor u 117. minutu izbacio AIK

LŠ: Maribor u 117. minutu izbacio AIK Izvor: sk

Fudbaleri Maribora posle produžetka obezbedili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Prvak Slovenije je posle trijumfa na svom stadionu 2:1, u Stokholmu poražen od AIK 3:2 (2:1), ali je prošao dalje zahvaljujući većem broju postignutih golova u gostima.

Domaći su poveli u četvrtom minutu pogotkom glavom Karlsona posle kornera sa desne strane, a gol koji je Slovencima garantovao prolaz upisao je Kotnik u 48. minutu. Vezni igrač gostiju odlično se snađao i iz neposredne blizine izjednačio rezultat.

Ipak, samo 13 minuta kasnije Larson je drugi put, lukavim šutem iz slobodnog u bliži ugao, matirao iznenađenog Pirića i sa rezultatom 2:1 ušlo se u produžetke.

Već u trećem minutu ekstra vremena Elionusi je iskoristivši lošu reakciju Mileca i AIK doveo na korak do prolaska, međutim, gosti se nisu predavali i u 117. minutu preko Rumuna Kretua postigli su pogodak vredan plasmana u sledeći krug kvalifikacija. Viler je centrirao, a Kretu je bio najviši u skoku i iz neposredne blizine savladao Linera.

Slovence u trećem kolu kvalifikacija očekuje ponovo put u Skandinaviju, a rival će im biti Rozenborg. Norveđani su u finišu utakmice nadoknadili minus od 2:1 iz prvog duela sa BATE Borisovim u Belorusiji i pobedom 2:0 prošali dalje.

Heland je u 73. minutu doneo porednost Norvežanima, a pobedu je potvrdio Soderlund 12 minuta kasnije. Srpski internacionalci Aleksandar Filipović i Slobodan Simović su odigrali ceo meč za BATE Borisov, dok je Bojan Dubajić u igru ušao u 87. minutu.

Dalje ide i azejbejdžanski Karabag, koji je posle remija u prvom meču protiv Dandalka u Irskoj 1:1, pred svojim navijačima bio ubedljiv - 3:0.

Dvostruki strelac za Karabag bio je Romero u 12. i 87. minutu, dok je strelac trečeg pogotka bio Ailton u 76. minutu.

Karabag će se u trećem kolu sastati sa kiparskim APOEL koji je eliminisao Sutjesku iz Nikšića.

Kopenhagen je minimalnim trijumfom na svom stadionu protiv TNS iz Velsa overio plasman u pretposlednje kolo kvalifikacija, gde će im rival biti Crvena zvezda. Danci su u prvom meču slavili 2:0, a jedini pogodak na njihovom stadionu postigao je Argentinac sa grčkim pasošem Hose Zeka u 52. minutu.