LŠ: Livaković srušio Ladića, gol i asistencija Olma

LŠ: Livaković srušio Ladića, gol i asistencija Olma Izvor: Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)
Dominik Livaković

Fudbaleri Dinama i u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona pobedili su gruzijskog prvaka Saburtalo 3:0 i ukupnim rezultatom 5:0 obezbedili mesto u narednoj rundi.

Utakmicu na Maksimiru obeležio je golman Modrih Dominik Livaković koji je srušio rekord star 25 godina, ali i sjajni Španac Dani Olmo sa golom i asistencijom.

Zbog kazne UEFA na tribinama se okupilo tek 500 ljudi jer po novim pravilima svakom klubu je dozvoljen ulazak na tribine dece do 14 godina iz školi fudbala, a i gosti su dobili 200 ulaznica za svoje simpatizere.

Gruzijci su agresivno krenuli u utakmicu, ali vrlo brzo Dinamo ih je primirio, u dva navrata domaći su u prvih 10 minuta ubacivanjima s leve strane tražili Gavranovića, ispred kojeg je dobro reagovala obrana gostiju. Gosti su bili opasni u 23. minutu kada je Gabedava iskosa s desne strane šutirao pored suprotne stative. U 35. minutu opet su opasni Gruzijci, Mali je ubacio s desne strane u sredinu gde je u dobroj prilici Rolović promašio loptu.

Dinamo je odličnu priliku za vođstvo imao u 52. minutu kada je nakon kornera sam ostao Lešković, ali udarac s osam, devet metara otišao je pored  gola. Na novu priliku čekalo se do 66. minuta kada je Petković s ruba šesnaesterca šutirao visoko iznad gola. Dva minuta kasnije opet preti Dinamo, ovog puta preko Oršića, koji šutira slično kao Petković.

Olmo je u igru ušao u 74. minutu, a samo tri minuta kasnije Dinamo je poveo kada je Oršić snažnim udarcem načeo mrežu gostiju nakon asistencije Petkovića. U 80. minutu Perić je sjajno skočio posle kornera, ali Kupatadze je krajnjim naporom zaustavio loptu.

U 87. minutu zatresao se okvir gola Gruzijaca nakon bombe Gojaka s ruba šesnaesterca. Mreža Saburtala ipak se zatresla u 89. minutu kada je Petković pogodio posle asistencije Olma. Isti dvojac zaslužan je i za treći gol Dinama, kada su zamenili uloge za konačnih 3:0.

Inače,Livaković je u drugom poluvremenu uspeo da obori rekord Dražena Ladića star 25 godina jer je praznu mrežu na početku sezone sačuvao duže od 414 minuta koliko je iznosio dosadašnji rekord.

U trećem pretkolu Lige šampiona Zagrepčane čeka Ferencvaroš koji je odigrao 1:1 na Malti protiv Valete i tako potvrdio pobedu 3:1 iz prve utakmice.

Mario Fontanela bio je precizan sa bele tačke u 27. minutu i ulio nadu domaćim fudbalerima da mogu da nakonade minus iz prvog meča, ali je ipak Čoi Enguen na isteku sata igre poravnao rezultat i raspršio nade simpatizera Valete.