Pavkov i Ben za Zvezdin miran put u Helsinki

Pavkov i Ben za Zvezdin miran put u Helsinki Izvor: Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su niški Radnički na stadionu Rajko Mitić u derbiju drugog kola Superlige Srbije rezultatom 2:0 i tako upisali i drugi trijumf u sezoni.

Posle uvodnog slavlja nad Javorom prošle nedelje (2:0), branilac titule je došao do nova tri boda pred svojim navijačima zahvaljujući Milanu Pavkovu i El Fardu Benu.

Snažni napadač je u 41. minutu iskoristio centaršut Milana Jevtovića sa desne strane i glavom zakucao loptu u mrežu, da bi krilni igrač u 85. pogodio na odbitak za sedmu uzastopnu pobedu crveno-belih nad Nišlijama u Beogradu uz ukupnu gol razliku 18:1.

Tom pobedom, ekipa Vladana Milojević može mirno na revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv HJK u Helsinkiju u sredu, gde će braniti stečenu prednost od 2:0.

Milojević je odlučio je da odmori nekolicinu igrača iz utakmice sa HJK u sredu (Milunović, Rodić, Marin, Boaći), pa su za Zvezdu u ovom meču debitovale novajlije Žander, Kanjas i Pankov, a od starta je na terenu bio i povratnik Degenek.

U takvom odnosu snaga, prvu priliku pred 5.189 gledalaca na najvećem srpskom stadionu imali su gosti. Igrao se 15. minut kad je Batrović čak tri puta šutirao sa desetak metara, ali je svaki njegov pokušaj izblokiran.

Ubrzo su domaći uspostavili inicijativu, pa je do vodećeg pogotka u dva navrata pretio Ben.

U drugih 45 minuta crveno-beli su mogli i do ubedljivijeg trijumfa. Najpre je Degenek glavom šutirao pored stative, zatim je udarac Bena odbranio golman Petrović, da bi potom novi pokušaj Zvezdinog internacionalca bio izblokiran na gol liniji.

Gosti su uvođenjem ofanzivaca Haskića, Kneževića i Đilasa bacili sve karte u napad pred finiš, međutim, na kraju nisu uspeli da izbegnu poraz.

Srpski šampion se sad nalazi na drugoj poziciji uz isti broj poena kao TSC, ali uz lošiju gol razliku, dok je Radnički sa tri poena na petom mestu.