LŠ: Odlična Sutjeska juri gol minusa na Kipru

LŠ: Odlična Sutjeska juri gol minusa na Kipru Izvor: FK Sutjeska

Fudbaleri Sutjeske bili su bolji rival, imali su nekoliko sjajnih prilika, promašili su penal, pa će u Nikoziji nastojati da nadoknade minus od 1:0 protiv APOEL.

Revanš se igra za sedam dana, a šampion Crne Gore ima za čim da žali. Nikšićani su odigrali odlično, na krilima navijača su uspeli da nadvise finansijski daleko moćniju ekipu sa Kipra, ali su gosti posle pomalo strogo dosuđenog penala stigli do sjajnog rezultata.

Izabranici Nikole Rakojevića su kao što su najavili hrabro ušli u duel sa Kipranima. Borili su se za svaku loptu, za svaki pedalj terena. Cilj je bio da se obezbedi aktivan rezultat uoči revanša koji se za sedam dana igra u Nikoziji.

Nije bilo mnogo prilika za gol u prvom poluvremenu. Gledali smo uglavnom igru na sredini terena, a Nikšićani su posle deset minuta mogli da povedu. Korner je izveo Damir Kojašević, Aleksandar Šofranac je uputio udarac ka golu, a golman Vid Belec uspeo da je odbije do Nemanje Nedića koji je iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

APOEL se opredilo da preti iz kontranapada, da sačeka grešku Sutjeske. Uz ogromno podršku sa tribina, šampion Crne Gore je imao inicijativu, ali nije uspevao da nađe put ka golu rivala. S druge strane, ozbiljno je pripretio Argentinac De Visenti koji je sa dvadesetak metara poslao pravi projektil ka golu Sutjeske, ali je Vladan Giljen sjajno intervenisao.

U samoj završnici ovog perioda igre Sutjeska je doživela dva šoka. Prvo je Marko Ćetković morao da napusti igru zbog povrede, a samo 60 sekundi kasnije, sudija je odlučio da pokaže na belu tačku posle duela Šofranca i Al Tamarija.

Argentinac De Visenti je pogodio jednom, pa je penal poništen jer su gostujući igrači ranije ušli u kazneni prostor, ali je De Visenti pogodio i drugi put za 1:0.

U 50. minutu Sutjeska je mogla do izjednačenja. Izuzetno snažan i precizan udarac Novice Erakovića, panterskom intervencijom je uspeo da ukroti Slovenac na golu Kiprana, Vid Belec. Samo tri minuta kasnije, Belec je uspeo da skine loptu sa gol linije posle kornera sa leve strane i pokušaja Milutina Osmajića.

Priliku da zaigraju u Nikšiću dobili su internacionalci iz Srbije u sastavu APOEL-a, Vujadin Savić i Andrija Pavlović, ali je Sutjeska i dalje bila bolji rival. Napadali su izabranici Nikole Rakojevića, nastojali da stignu do izjednačenja.

U 68. minutu Belec je napravio veliku grešku, zatim srušio Milutina Osmajića. Dileme nije bilo, sudija je pokazao na belu tačku, a na žalost navijača Sutjeske i ljubitelja fudbala u Crnoj Gori, Stefan Nikolić je umesto mreže pogodio prečku.

Do kraja meča Nikšićani su jurišali ka golu Kiprana, gosti se umešno branili i odbranili. Sledi revanš u Nikoziji, a na osnovu viđenog u prvom meču, ostao je utisak da Sutjeska nije bez izgleda da stigne do još podviga, do plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.