Gold kup: Ubedljive pobede Paname i SAD

Gold kup: Ubedljive pobede Paname i SAD Izvor: Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

U noći između utorka i srede po našem vremenu u Minesoti odigrana su dva meča D grupe Gold kupa.

gold kup Izvor: Getty image/ Hannah Foslien / Stringer

Selekcija Paname je slavila rezultatom 2:0 protiv Trinidad i Tobaga. Igrao se 53. minut kada je Armando Kuper prihvatio loptu koju mu je uputio Gabrijel Tores, zatim se brzinski prošetao po levoj strani terena, a onda pored komplet odbrane Trinidad i Tobaga šutirao za vođstvo svog tima. Tačku na konačan rezultat dao je Edgar Barsenas u 69. minutu kada je sjajno natrčao na odbijenu loptu i šutirao za 2:0.

U drugom meču grupe SAD su sa ubedljivih 4:0 trijumfovale protiv debitanta na takmičenju selekcije Gvajane. Pol Ariola je u 28. minutu posle solo akcije šutirao sa ivice peterca 1:0.

Tajler Bojd je na asistenciju Majkla Bredlija u 51. minutu duplirao prednost svog tima, da bi se samo četiri minuta kasnije i Gijasi Zardes upisao u strelce.

Bojd je u 81. minutu postigao svoj drugi gol na meču, a asistent mu je bio strelac prvog gola Pol Ariola.

U okviru prvog kola ovogodišnjeg Gold kupa u noći između srede i četvrtka u Denveru će se sastati ekipe Kube i Martinika, kao i Mekiska i Kanade, a direktne prenose mečeva možete gledati na Sport Klubu 1.