U21: Francuzi u trileru do pobede nad Engleskom!

U21: Francuzi u trileru do pobede nad Engleskom! Izvor: Giuseppe Bellini, Getty Images Sport
Fil Foden

Mlada reprezentacija Francuske je u dramatičnom derbiju grupe "C" na Evropskom prvenstvu u Italiji savladala Englesku nakon preokreta rezultatom 2:1

U prvom poluvremenu u Ćezeni, videli smo verovatno najbolji fudbal u dosadašnjem toku turnira.

Prilike su se ređale na obe strane, Demaraj Grej je najbolju za Engleze propustio u 14. minutu, kada je pogodio stativu.

Francuzi su u 25. minutu imali penal, ali je šut Muse Dembelea odbranio golman Henderson.

Engleska stiže do prednosti u 54. minutu, i to majstorijom Fila Fodena. Igrač Mančester Sitija izveo je pravi slalom kroz odbranu protivnika i na kraju zatresao mrežu.

Desetak minuta nakon gola Fodena, srpski sudija Srđan Jovanović dosudio je drugi penal za Francusku.

Hamza Čaudri je neopezno startovao na Žonatana Bambu u šesnaestercu i dobio crveni karton nakon što je pregledan snimak.

Bamba je morao biti zamenjen, a odgovornost je ovoga puta preuzeo Husem Auar, međutim ni on nije uspeo da postigne gol sa 11 metara, pošto je pogodio stativu.

Englezi sa desetoricom na terenu ipak uspeli da se odbrane, jer je Žonatan Ikon u 88. minutu preciznim šutem po zemlji doneo bod Francuskoj.

Tu nije bio kraj, u poslednjem petom minutu nadoknade, nakon ubačene lopte iz kornera, Aron Van Bisaka je poslao loptu u sopstvenu mrežu za veliko slavlje Francuza.

Francuska tako deli prvi mesto u grupi u grupi u kojoj je Rumunija prethodno savladala Hrvatsku sa 4:1.