Iz 2 u 1 - Italija posle preokreta pobedila BiH

Iz 2 u 1 - Italija posle preokreta pobedila BiH Izvor: Filippo Alfero/Getty Images
Insinje i Kijeza

Fudbalska reprezentacija Italije posle preokreta pobedila je selekciju Bosne i Hercegovine 2:1 u četvrtom kolu grupe J kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Azuri su upisali i četvrti trijumfa i sa maksimalnim učinkom ubedljivo su prvi u grupi, dok je tim Roberta Prosinečkog i pored odlične igre u većem delu utakmice u Torinu ostao na samo četiri boda.

U preostala dva meča grupe J Finsja je u gostima bila bolja od Lihtenštajna 2:0 i sa 9 bodova druga je na tabeli, dok je Grčka još jednom razočarala i pred svojim navijačima poražena je od Jermenije 3:2.

Gosti su se hrabro suprostavili Azurima i u većem delu utakmice nadigrali su izabranike Roberta Mančinija. Ređale su se šanse pred golom Salvatorea Sirigua, a odličnu igru Zmajeva golom je krunisao Edin Džeko u 32. minutu. Napadač Rome je iz neposredne blizine doneo prednost BiH i tako krunisao sjajnu akciju svog tima.

Italija je izjednačila u 49. minutu zahvaljujući nesmotrenoj reakciji kompletnog gostujućeg tima. Bernardeski je izveo korner, a Insinje neometan volej udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Šehića.

Gosti su nastavili da domoniraju, imali su još nekoliko dobrih prilika, a kazna za propuštene šanse usledila je u 86. minutu. Vezni igrač PSŽ Marko Verati je primio loptu u srcu šesnaesterca i neometan loptu poslao u dalji ugao Šehićevog gola.

BiH u sledećem meču 5. septembra dočekuje Lihtenštajn, a Italija gostuje Jermeniji.

Pogledajte TABELE.

Meč ste uživo mogli da pratite i na našem sajtu.

Reprzentacija Bosne i Hercegovine imaće veliku podršku - Zmajeve će sa tribinama u Torinu bodriti skoro 7.000 navijača.

Najbolji strelac Serije A Fabio Kvaljarela u 3. minutu je šutirao iz velike udaljenosti, ali pored gola gostiju.

U ovoj grupi Jermenija je povela na gostovanju u Grčkoj 1:0.

Nema mnogo uzbuđenja u Torinu u prvih desetak minuta. Selekcija BiH se uglavnom brani, dok Azuri presingom pokušavaju da poremete poslednju liniju gostujućeg tima.

Žoržinjo je u 15. minutu, posle prodora Pjanića, dobio prvi žuti karton.

Samo koji trenutak kasnije BiH je bila u opasnom naletu, ali je Višći upućen loš pas i lopta je na kraju završila u gol autu.

Sjajna šansa za goste u 18. minutu! Džeko je pravovremeno asistirao Višći, ali je njegov šut u poslednjem trenutku blokirao Bonuči.

Dva minuta kasnije Todorović je u neposrednoj blizini gola pronašao Džeku, međutim, iskusni napadač nije bio precizan. U 22. minutu i Todorović je pokušao - direktno u golmana Sirigua.

Bosna i Hercegovina je povela u 33. minutu golom Edina Džeke! Napadač Rome je krunisao sjajnu akciju Bešića i Višće i iz neposredne blizine loptu zakucao u gol. Bio je to prvi pogodak BiH u kvalifikacijama.

Izvor: Sport klub

Italija je posle primljenog gola pokušala da nametne svoj stil, međutim, sve do šuta Kvaljarele u 41. minutu nije bilo opasnosti. Iskusni napadač je precizno šutirao po zemlji, ali je golman Ibrahim Šehić loptu prosledio u korner.

Gosti vode posle prvog poluvremena 1:0.

Mančini je na poluvremenu zamenio Kvaljarelu, a šansu je dobio Kjeza.

U 47. minutu Gojak je imao odličnu šansu za 0:2, ali nije bio precizan.

Italija je izjednačila u 49. minutu prelepim golom Insinjea! Bernardeski je izveo korner, a napadač Napolija je neometan sa ivice šesnaesterca volej udarcem zakucao loptu u gol rivala.

Sirigu je u 51. minutu intervenisao ispred Džeke i tako spasao Azure. Dva minuta kasnije još dve dobre šanse za goste. Čivić je bio pred golom Italijana, ali je i sreća bila na strani Mančinijevog tima.

Sarić u 55. minutu šutira, ali bez opasnosti po Sigurua. Još jedna Šansa - Višća šutira, Siguru brani. Selekcija BiH je mnogo bolja...

Italija se oslobodila pritiska gostuju. Insinje je u 70. minutu pokušao glavom, ali je Šehić bio na mestu.

Nastić u 72. minutu ulazi u igru umesto povređenog Čivića.

Cimirot u 81. minutu ulazi umesto Gojaka, dok na drugoj strani Beloti menja Bernardeskija. Mančini sve karte baca na napad...

BiH nije izdržala - Verati u 86. minutu preokreće rezultat - 2:1! Fudbaler PSŽ je prizemnim udarcem iskosa sa leve strane poslao loptu u dalji ugao Šehićevog gola.