Češka lako izašla na kraj sa Crnom Gorom

Češka lako izašla na kraj sa Crnom Gorom Izvor: Paolo Bruno, Getty Images Sport

Reprezentacija Crne Gore poražene je u Olomucu od Češke sa 3:0. Izabranici Džudovića i Lekovića nisu uspeli da pariraju domaćoj selekciji, koja je prilično lako stigla do tri boda.

Crna Gora Izvor: FSCG

U odnosu na sastav koji je odigrao nerešeno sa selekcijom FS Kosova u Podgorici, Džudović i Leković su izvršili četiri promene i na teren su izašli: Mijatović, Vukčević, Kopitović, Vešović, Bakić, Mugoša, Vujačić, Jovović, Kosović, Radunović i Marušić.

Crna Gora je solidno otvorila meč, uspela je da zatvori prilaze svom golu, da održi egal kada je borba na sredini terena u pitanju. Međutim, u 18. minutu posle dubinske lopte koju je sa desne strane uputio Pavel Kaderabek igrač Hofenhajma, mrežu golmana Milana Mijatovića je sjajnim volej udarcem zatresao Jakub Jankto, momak koji brani boje Sampdorije.

Do kraja prvog poluvremena gledali smo borbu na sredini terena, a Češka je imala još jednu solidnu priliku ali je pokušaj Aleksa Krala neutralisao Milan Mijatović. Nada da Crna Gora može do pozitivnog rezultata je tinjala među ljubiteljima fudbala, ali je trajala samo četiri minuta.

Naime, u 49. minutu na semaforu je pisalo 2:0 za Češku. Mrežu golmana Mijatovića zatresao je njegov saigrač Boris Kopitović koji je nespretno reagovao posle centaršuta Patrika Šika sa leve strane.

Iz igre su izašli Marko Janković i Nikola Vukčević, a ušli su Adam Marušić i Vukan Savićević, ali se ništa značajno nije promenilo kada su dešavanja na terenu u pitanju. Crna Gora jeste imala inicijativu, ali nije uspevala da stvorio iole ozbiljniju priliku za postizanje gola, sve do 70. minuta kada je čist zicer propustio da realizuje Vladimir Jovović.

Česi su zadovoljni ostvarenim zatvorili sve prilaze svom golu, čekali su priliku da iz kontri pošalju još neku loptu u mrežu Crne Gore. To im je pošlo za rukom u 80. minutu, kada je penal realizovao igrač Rome u sastavu Češke, Patrik Šik. Pre toga najstrožu kaznu je skrivio Igor Vujačić.

U drugom meču grupe A, Bugarska je na svom terenu gubila sa 1:0, pa vodila sa 2:1, a na kraju meča sa selekcijom FS Kosova je poražena sa 3:2.

Golove za Bugarsku postigli su Ivelin Popov i Kristijan Dimitrov, dok su strelci za selekciju FS Kosova bili Miljot Rašica, Vedat Murići i u zaostavnom vremenu Elbasan Rašani.

Posle druge runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Engleska i Češka imaju po šest bodova, selekcija FS Kosova pet, Bugarska i Crna Gora dva osvojena boda.