LN: Het-trik Ronalda za finale Portugalaca

Reprezentacija Portugalije prvi je finalista Lige nacija, pošto je u prvom meču završnog turnira u Portu savladala Švajcarsku 3:1 uz tri gola Kristijana Ronalda.

Cristiano Ronaldo Izvor: Octavio Passos/Getty Images

Švajcarci su bili odlični, u najmanju ruku ravnopravan rival, pogodili su i prečku, imali još nekoliko izglednih prilika, ali predatorski instikt i sjajna realizacija vedete Juventusa odlučili su meč.

Za titulu u premijernom izdanju ovog takmičenja Portugalija će u nedelju igrati protiv pobednika drugog polufinala između Holandije i Engleske, koje je na programu u četvrtak od 20:45 uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Tok meča

Švajcarci su u meč krenuli otvorenog garda. Imali su nekoliko odličnih prilika, posebno preko Đerdana Šaćirija, kome je u situaciji jedan na jedan Zomer odbranio šut. Kazna je usledila u 25. minutu kada je Kristijano Ronaldo, sa 25 metara iskosa sa leve strane, šutirao sjajno iz slobodnog udarca, pored živog zida, oštro u ugao golmana Zubera i postigao 86. gol u reprezentativnom dresu.

To goste nije obeshrabrilo, već su nastavili sa napadima i stvaranjem šansi. A najbolju je imao Haris Seferović u 41. minutu. Opet je akciju odlično kreirao Šaćiri, Embapu uputio odličan centaršut ka Seferović, a napadač Benfike je pogodio prečku. Ipak, na poluvreme domaćin je otišao minimalnom prednošću.

Gosti su nastavili da napadaju. Međutim, izuzetno zanimljiva situacija u 56. minutu. Sudija Feliks Brih u prvi mah duel i potencijalno povlačenje Nelsona Semeda za ruku Akanđija nije okarakterisao penalom. U narednoj akciji Fabijan Šer je napravio prekršaj nad Bernardom Silvom i nemački sudija je dosudio penal za Portugalce. Međutim, dobio je signal iz VAR sobe da pregleda prethodnu situaciju u šesnaestercu Portugalije i posle pregleda ipak se odlučio da preinači odluku i dosudi penal za Švajcarce, a siguran izvođač bio je Rikardo Rodriges.

Ušlo se u mirniju fazu utakmice, delovalo je kao da će se igrati produžeci. Ali su domaći u 88. minutu izveli odličnu akciju, došla je lopta do Bernarda Silve, koji je sjajno centrirao ka Ronaldu, a napadač Juventusa je drugim golom doneo novu prednost. Već u narednoj akciji najbolji igrač domaćih postigao je i treći gol, za het-trik za 3:1.