Aston Vila se vratila u Premijer ligu!

Aston Vila se vratila u Premijer ligu! Izvor: Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Aston Vile izborili su u ponedeljak na Vembliju povratak u Premijer ligu.

Ono što im je izmakolo prošle godine u duelu sa Fulamom, igrači Aston Vile sproveli su u delo ove godine u duelu sa Derbi Kauntijem pobedom 2:1.

Sjajn meč odigrala su dva tima, vredan svake pare stotina miliona funti koliko pobeda donosi.

U finišu prvog poluvremena Vila je golom El Gazija krunisala terensku inisijativu i hrabru igru u prvom delu.

Do drugog gola Aston Vila došla je zahvaljujući grešci golmana Rusa, a strelac je bio Mekgin iako se možda može razgovarati da li je Mekgin napravio faul nad golmanom.

Devet minuta pre kraja, utakmica je dobila novu adrenalinsku inijekciju u vidu gola Derbija. Mrežu Vile zatresao je Marioti.

Ipak, nije Lampardov tim mogao ni do produžetka iako je imala sjajnu priliku na isteku nadoknade vremena i Aston Vilu ćemo sledeće godine gledati u elitnom takmičenju.

Sezona 2019-20. biće 106. sezona Aston Vile u najjačoj engleskoj fudbalskoj ligi. Everton je sa 117 jedini koji je više godina proveo u eliti.

Tok meča možete da pratite na ovom linku.

Prvih 10 minuta proteklo je u znaku Aston Vile koja steže obruč oko šesnaesterca Derbija. Vila je konkretnija, ali još uvek bez prave šanse.

Prošlo je pola sata od početka meča. Ista meta isto odstojanje. Vila napada i pokušava, Derbi se uglavnom brani. Izabranici Franka Lamparda samo su jednom šutirali ka golu rivala.

44' - GOOOOL El Gazi pogađa i donosi Aston Vili prtednost! El Gazi je ostao sam nakon centaršuta Elmuhamedija i sjajnim šutem glavom savladao je golmana Derbija za veliki gol prednosti u finalu.

59' - GOOOOL Vodi Vila 2:0 nakon velike greške odbrane Derbija. Pogrešio je golman Rus, pokušao je da izbije loptu nakon ubacivanja, ali ona je pala na glavu Mekginu i otišla u mrežu. Možda je sudija mogao da dosudi i faul nad golmanom, ali nema nazad.

Sjajan meč igraju dva tima na Vembliju, nema zadržavanja, nema kalkulacija. Sve karte su na stolu sa obe strane, a ulog je Premijer liga.

82' - GOOOOL Marioti pogađa za 2:1 i vraća Derbiju nadu da može da produži ovaj meč.