Kepa i Azar heroji Čelsija za englesko finale LE

Kepa i Azar heroji Čelsija za englesko finale LE Izvor: Michael Regan/Getty Images

Arsenal je u finalu Lige Evrope! Pjer Emerik Obamejang je heroj pobede londonskog tima u Valensiji. Nakon boljeg izvođenja penala u finalu im se pridružio Čelsi.

Arsenal je u finalu Lige Evrope. Sa pristojnom prednošću Arsenal je otišao u Valensiju gde je takođe slavio, ovoga puta sa 4:2 i ukupnim rezultatom 7:3 prošao do velikog finala.

Meč pun preokreta videli smo na Mestalji. Povela je Valensija preko Gameira, ali se Obamejang pobrinuo da se na odmor ode uz 1:1.

Lakazet je pogodio za 2:1, a za novo izjednačenje ponovo je strelac bio Gameiro. U završnici je zablistao Obamejang sa dva nova gola za het - trik i prvo evropsko finale Arsenala nakon 13 godina.

Drugog finalistu dobili smo nakon penala, a Čelsi je eliminisao Ajntraht nakon remija 1:1 i u drugom meču. U penal seriji bilo je 4:3 za Plavce čiji je heroj sa dve odbrane bio Kepa, a Azar je u petoj seriji bio siguran za finale.

Poveo je Čelsi u ovom meču preko Loftusa - Čika, a za izjednačenje je zalužan srpski dvojac Gaćinović - Jović. Luki Joviću je to bio 10. gol u Ligi Evrope.

U penal seriji, prvi je promašio Čelsi jer je neprecizan u drugoj seriji bio Aspilikveta, ali su sa druge strane zaustavljeni Hintereger i Pasijensija.

Imao je Ajntraht dve neverovatne prilike u prvom produžetku, a u finišu drugog Aspilikveta je uz faul postigao gol koji je poništen. Treba reći da je Čelsi dobro prošao u dve prilike kada su samo žutim kartonom kažnjeni prvo Kovačić, a zatim i Aspilikveta.

Meč Čelsija i Ajntrahta tek je treće polufinale Lige Evrope koje će biti rešeno na penale, a prvo još od duela Fiorentine i Rendžersa u sezoni 2007/08.

Finale je 29. maja u Bakuu i počinje u 21 sat.

Dobili smo tako četiri finalista iz Engleske, prvi put u istoriji dva evropska finala igraju četiri tima iz jedne zemlje.

Azar pogađa                     Pasijensija promašaj

120' +3 - Gledaćemo penale. Imao je Ajntraht dve neverovatne prilike u prvom produžetku, a u finišu drugog Aspilikveta je uz faul postigao gol koji je poništen

118' - Izlazi iz igre Mijat Gaćinović

116' - Nema gola. Aspilikveta je već počeo da se raduje, ali sudija pokazuje faul u napadu. Nema VAR sistema do finala, gol je poništen

112' - Sudar Emersona i Hinteregera, oba igrača ostala su na travi, ali moći će da nastave meč. Sari je već izvršio četiri izmene, sa druge strane samo dve izmene u gostujućoj ekipi

111' - Šutirao je dobro Emerskon, ali brani Trap

110' - Pripretio je Čelsi nakon polukontre preko Zapakoste, ali izbija tu loptu Falet

105 +3' - Ponovo se spasao Čelsi. Ponovo je Aleov šut skinut sa linije, ovoga puta Zapakosta je bio spasilac

101' - David Luiz izbija loptu sa linije! Spasao je svoj tim eliminacije. Kostić je nakon kontre centrirao, lopta je došla do Alea ali ostaje 1:1

97' - Nije uspeha imao nakon korenera ni Ajntraht

95' - Šut Aspilikvete nakon kornera odlazi iznad prečke

U Londonu ćemo gledati produžetke

90+4' - Ponovo se izvukao Aspiliveta. Igrao je namerno rukom, ali i dalje je na terenu

Kraj u Valensiji, Arsenal je u finalu

89' - GOOOOL Het - trik Obamejanga za 4:2 za Arsenal

85' - Slobodan udarac za Ajntraht, ali šutira Kostić pravo u živi zid

84' - Neverovatan start Aspilikvete. Mijat Gaćinović je srećom uspeo da skoči na vreme i izbegne start nakon koga je mogao da doživi ozbiljnu povredu. Ali ni kapitenu Čelsija nije pokazan crveni, samo žuti karton

70' - Povredio se Rode i na terenu će ga zameniti De Guzman

69' - GOOOL Još jednom mrežu Slepih miševa trese Obamejang. Sada je on sa 11 golova najbolji strelac Lige Evrope, a Arsenal vodi sa 3:2.

62' - Odlično loptu u peterac šalje Aspilikveta, ali Žiru se spetljao i ne uspeva da se izbori za loptu.

60' - Fenomenalan šut Gaćinovića uspeo je da izboksuje Kepa. U nastavku akcije šutirao je i Kostić, ali neprecizno iz daljine

58' - GOOOL Izjednačila je Valensija. I ponovo je Gameiro našao način da matira Čeha.

51' - Kovačić veoma oštro startuje na Faletu. Visoko podingnuta noga, ali samo žuti karton

50' - GOOOOL Vodi Arsenal u Valensiji. Sjajan gol Aleksandera Lakazeta

49' - GOOOOL Luka Jović donosi Ajntrahtu gol za izjednačenje. Dodao mu je odlično Mijat Gaćinović. Ponovo je Ajntraht u igri. Pogrešio je David Luiz i za to je stigla kazna. Joviću je ovo deseti gol u Ligi Evrope i trenutno je izjednačen sa Olivijeom Žiruom u borbi za najboljeg strelca takmičenja. Ukuono je Jović postigao 27 golova uz šest asistencija ove sezone.

Poluvreme - Čelsi ima rezultat za finale i vodi nakon 45 minuta sa 1:0 golom Loftusa - Čika. U Valensiji je 1:1. Poveli su Slepi miševi preko Gameira, a izjednačenje je gostima doneo Obamejang.

40' - Odličnu priliku ponovo je imao Loftus - Čik, ali ovoga puta nije bio precizan

39' - Obamejang je poslao djajnu loptu, ali nije Lakazet uspeo dobro da je prihvati pa ni da uputi precizan udarac,

37' - Nije uspeo da primi loptu Ante Rebić. Dobro ga je pronašao Luka Jović u kaznenom prostoru ali se Rebić okliznuo i prilika je otišla u nepovrat.

28' - GOOOL Krunisao je Čelsi golom dobru igru. Eden Azar je vodio akciju na njemu svojstven način, a sve je završio Ruben Loftus - Čik.

23' - Kakva šansa za Čelsi. Olivije Žiru je verovatno već video loptu u mreži, ali je Kevin Trap uspeo nekako da odbrani. Ostaje 0:0

17' - GOOOL Dolazi Arsenal do izjednačenja. Sjajni Obamejang! Lakazet je sjajno pronašao Obamejanga u kaznenom prostoru, a ovaj loptu šalje u donji desni ugao za 1:1.

14' - Fenomanalno je šutirao Da Kosta, ali Kepa još bolje reaguje

13' - Izveo je Kostić slobodan udarac za Ajntraht, ali ne tako dobro, nema opasnosti za Kepu

12' - Dobru priliku imao je Čelsi preko Loftusa - Čika koji je natrčao na odbijenu loptu, ali siguran je golman gostiju

11' - GOOOL vodi Valensija golom Kevina Gameira. Rodrigo je sjajno poslao loptu do Gameira koji loptu iz blizine mirno šalje u mrežu.

4' - Prva šansa na Stamford bridžu za Ajntraht. Šut Luke Jovića odbranio je Kepa.

Sastavi timova:

Statistiku pratite ovde.

U drugom polufinalu Valensija je domaćin Arsenalu koji je u Londonu slavio sa 3:1.