90 minuta do titule: Kompani kad je najvažnije!

90 minuta do titule: Kompani kad je najvažnije! Izvor: Catherine Ivill, Getty Images Sport
Mančester Siti

Vensan Kompani doneo je svom timu izuzetno važnu pobedu. Mančester siti slavio je u meču pretposlednjeg kola Premijer lige protiv Lestera i ponovo došao na bod prednosti u odnosu na Liverpul.

Fudbaleri Mančester sitija zabeležili su izuzetno važnu pobedu u 37. kolu Premijer lige i na svom terenu savladali Lester sa 1:0 za korak bliže odbrani titule.

Prvo poluvreme obeležio je pokušaj Serhija Aguera u 30. minutu kada su samo milimetri sačuvali Lester. Igrale su Lisice u prvom poluvremenu prilično dobro, nisu dozvoljavale Sitiju da dominira na prepoznatljiv način, a imale su i nekoliko prilika da oprobaju šut.

Početak drugog poluvremena doneo je promenu u odnosu snaga na terenu. Siti je stezao obruč oko gola Kaspera Šmajhela koji je neverovatno odbranio svoju mrežu u 69. minutu nakon udarca Serhija Aguera iz blizine, da bi samo minut kasnije kapitulirao pred kapitenom domaćih Venasnom Kompanijem.

Niko nije očekivao Kompanijev šut iz daljinje koji je bio izuzetno snažan i precizan za velikih 1:0 za Siti. Kompaniju je ovo prvi gol u sezoni, ali vrlo moguće vredan šampionske titule.

Lester je najbolju šansu imao na 0:0 kada je Megvajer dobro šutirao, ali za malo neprecizno.

Siti sada na prvom mestu na tabeli ima bod više od Liverpula. U poslednjem kolu, 12. maja Građani će u goste Brajtonu, a Liverpul će dočekati Vulverhempton. Svi mečevi u nedelju počinju u 16 časova.

Lester je ovim porazom izgubio šansu da se u poslednjem kolu bori za mesto koje vodi u Ligu Evrope, a sezonu će završiti na svom terenu duelom sa Čelsijem.

Detalje i statistiku pogledajte ovde.

86' - Slabo je šutirao Ihenaćo i dobra prilika Lestera odlazi u nepovrat

85' - Malo je popustio pritisak Sitija tako da odbrana Lestera lakše diše. Pokušavaju Lisice, ali ne uspevaju da organizuju napad

70'- GOOOOL Komapani uspeva ono što nije uspeo Aguero. Niko nije očekivao šut kapitena, ali dobili smo fenomenalan pogodak, prvi u sezoni. Ovo je 100. gol Sitija pred svojim navijačima u svom takmičenjima u jednoj sezoni

69' - Odlično reaguje Kasper Šmajhel nakon sjajnog uarca Serhija Aguera

63' - Megvajer sjajno šutira, ali lopta odlazi malo pored gola. Uspeo je Lester da iznese loptu iz svog kaznenog prostora i da odbrani par minuta predaha

58' - Sve su ozbiljniji napadi domaćih, ali Lester nekako odoleva. Dug pritisak na gol i odnranu gostiju završen je nepreciznim udarcem Gundogana

56' - Prva izmena na utakmici. Izašao je Foden, na terenu je Liroj Sane

53' - Pritiska Siti, u dva minuta dva pristojna udarca, ali ne u okvir gola. Ostaje 0:0

46' - Faul Davida Silve prolazi bez drugog žutog kartona, moraće igrač Sitija da pripazi u nastavku meča

Poluvreme - Nema golova na Etihadu, a igrači odlaze na odmor. Bliže je golu bio Mančester siti, ali milimetri su odlučili da nakon Aguerovog udarca nije bilo gola. Lester uspeva da se brani, ali se ne stidi ni da napadne pa ne gledamo dominaciju domaćih na terenu

45' - Slobodan udarac za Lester, Kompani je dobio žuti karton, ali zapravo i nije imao drugog izbora. Dobro se Siti odbrabio nakon ubačene lopte iz slobidnjaka, ali nema kontre, dobro reaguje Pereira u duelu sa Aguerom

35' - Dobra kontra Lestera, ali Ederson je na pravom mestu

34' - Gol lajn tehnologija je potvrdila da nije bilo gola za Siti, milimetri su odlučivali

30' - Bernardo Silva je napravio pravi slalom kroz odbranu Lestera, ali ne uspeva Siti da pripreti ni nakon toga. Lester dobro reaguje u odbrani. Siti kao da je malo pojačao pritisak u ovim momentima meča. Imaće četvrti korner i nakon njega je bio izuzetno blizu golu, ali nije lopta ušla u gol. Aguerov pokušaj ostaje neiskorišten

24' - Polukontra Sitija završena je neuspešno. Dugu loptu pored Čubrija nije uspeo da uzme Bernardo Silva, Siti nije dobio ni korner nakon ove prilike

23' - Krenuo je Lester u kontru, ali Siti pravi faul na centru. Prvi žuti karton na utakmici dobio je David Silva

21' - Laport je pronašao Sterlinga u kaznenom prostoru, tražili su domaći igrači penal, ali ništa od toga. Mreže ostaju mirne

17' - Isprobao je šut i Kajl Voker, ali preambiciozno i neprecizno

15' - Slobodan udarac za Mančester siti, ali sa velike udaljenosti. Izborile su se Lisice sa ovim napadom Građana

14' - Vardi je uposlio Tilemansa koji je šutirao iz daljine, ali je Ederson bio siguran na golu. Ne diminira Siti ovom utakmicom kako se očekivalo, a Lester pokazuje da se ne plaši

12' - Otvoreno igraju oba tima u prvih desetak minuta. Prvu bolju priliku imao je Lester preko Pereire, a nakon toga je Siti pripretio preko Fodena.