Zidan rotirao, Marijano potopio Žutu podmornicu

Zidan rotirao, Marijano potopio Žutu podmornicu Izvor: Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Viljareal na svom terenu u 36. kolu La Lige rezultatom 3:2 i upisali prvi trijumf posle dve utakmice.

Zinedin Zidan je iskoristio činjenicu da ovaj meč nije imao veliki takmičarski značaj za njegov klub, pošto Kraljevski klub ima tek teoretske šanse da se domogne druge pozicije u poslednja dva kola, pa je u strartnu postavu uvrstio Hesusa Valjeha i Brahim Dijasa, dok Luka Modrić i Geret Bejl nisu bili ni na klupi.

Real je u otvorenoj borbi poveo već posle 84 sekunde pogotkom Marijana Dijasa, ali je devet minuta kasnije Đerar Moreno iskoristio grešku Kazemira i doneo izdjenačenje gostima.

Do poluvremena su domaći vratili prednost. Igrao se 40. minut, kad je Valjeho posle kornera postigao svoj prvi gol u seniorskoj karijeri.

Na startu drugog poluvremena, u 49. minutu, Marijano Dijaz je svojim drugim golom na utakmici povisio na 3:1, a poraz gostiju u nadonadi vremena ublažio je rezervista Haume Kosta.

Klub iz glavnog grada ima 68 bodova, šest manje od drugoplasiranog Atletika. Viljareal je 15. sa 40.

Fudbaleri Valjadolida slavili su u meču 36. kola španske La lige protiv Atletik Bilbaoa rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je Valdo Rubio u 21. minutu.

Bilo je mnogo prilika na obe strane na stadionu Hose Zorilja, ali su mreže posle gola Rubija mirovale.

Ovim trijumfom Valjadolid se dva kola pre kraja izvukao iz opasne zone, gde je otišla Đirona.

Sa druge strane, Atletik i dalje ima šansu da izbori plasman u Ligu Evrope naredne jeseni.