Zvezda overila titulu, preokret Partizana

Zvezda overila titulu, preokret Partizana Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde odbranili su titulu šampiona Srbije, pošto su u 32. kolu savladali Mladost iz Lučana 1:0 i na taj način postala nedostižna za svoje konkurente. Partizan blzu Evrope pošto je preokrenuo protiv kruševačkog Napretka.

Jedini gol na stadionu Rajko Mitić postigao je Milan Pavkov u 83. minutu, na asistenciju Milana Gajića. Mogli su crveno-beli i ranije da dođu do gola, pošto je nad Pavkovom načinjen prekšaj u kaznenom prostoru Mladosti u 67. minutu, ali udarac Bena sa bele tačke odbranio je Rosić.

Samo minut kasnije Gobeljić je dobio drugi žuti karton zbog simuliranja. Međutim, ni to nije onemogućilo Zvezdu da dođe do pobede, iako bi titula bila osvojena i sa remijem pošto je prvi pratilac Radnički u Nišu odigrao bez golova sa Vojvodinom. Crveno-belima je ovo zvanično 29. titula šampiona države, iako u klubu računaju ovo kao 30. zbog pobede na Prvenstvu Srbije 1946. koje je bilo kvalifikaciono takmičenje za Prvenstvo FNR Jugoslavije.

Partizan je bio na ivici ponora protiv Napretka, kojeg u prvenstvu nije dobio dve godine. Kruševljani su poveli u Humskoj golom Andreja Ilića u 20. minutu. Ali Partizan je u 63. prvo izjednačio preko Danila Pantića a na asistenciju Saše Ilića, dok je u trećem minutu nadoknade Šćekić postigao gol, koji je priznat iako su se gosti bunili smatrajući da lopta nije prešla celim obimom gol liniju. Partizan je četvrti na tabeli sa 36 bodova, a zahvaljujući pobedi Zvezde odlepili su se od Mladosti i sada imaju četiri boda više.

Čukarički je zadržao treću poziciju pobedom nad Proleterom 3:0 golovima Mudrinskog, koji se dva puta upisao u strelce i Šapić.