Čekićari sigurni, Vulvsi slavili protiv Fulama

Čekićari sigurni, Vulvsi slavili protiv Fulama Izvor: Julian Finney Getty Images Sport
Marko Arnautović

U poslednje kolo sezone u Premijer ligi fudbaleri Vest Hema i Vulverhemptona ući će sa upisanim pobedama. Čekićari su bili sigurni protiv Sautemptona dok su Vulvsi slavili protiv Fulama čiji je niz od tri pobede prekinut.

Vest Hem je na svom terenu sa 3:0 slavio protiv Sautemptona i na najbolji način se za ovu sezonu oprostio od svojih navijača jer će sezonu završiti gostovanjem Votfordu. Sveci će sezonu završiti kod kuće jer sledeće nedelje na Sent Meris stiže Hadersfild.

Igrač meča za Čekićare bio je Marko Arnautović koji je postigao dva gola. Reprezentativac Austrije prvi gol je postigao u 16. minutu na dodavanje Marka Nobla, a drugi put je mrežu Sautemptona zatresao u 69. minutu.

Za konačnih 3:0 strelac je u 72. minutu meča bio Frederiks.

Vulverhempton je zabeležio važnu pobedu protiv Fulama koji je tako zaustavljen posle tri vezane pobede, ali je igrao samo za čast kao i prethodnih nekoliko kola od kada je postalo jasno da će sledeće godine da se vrati u Čempionšip.

Meč je rešen u 75. minutu golom Dendonkera koji je lepo iskorsitio dodavanje Doertija. Doerti je smao dva minuta ranije i sam postigao gol, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Najbolju šansu za goste imao je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, ali je iz kaznenog prostora u 63. minutu praktično promašio ceo gol.

Vulvsi u poslednjem kolu gostuju Liverpulu, a Fulam će se nakon samo jedne sezone od elite oprostiti na Krejven kotidžu duelom sa Njukaslom.

Poslednje kolo igra se u nedelju, 12. maja i svi mečevi počinju u 16 časova. Prenosi su na Sport Klubu.