Spektakularni Mesi, Barsa na Enfild nosi 3:0

U prvom meču polufinala Lige šampiona Barselona je ubedljivo savladala Liverpul na Kamp Nou i stekla veliku prednost pred revanš na Enfildu

Leonel Messi Izvor: Michael Regan/Getty Images

Utisak je da je rezultat previsok s obzirom na to šta su obe ekipe pokazale. Liverpul je zaslužio više, imao nekoliko odličnih prilika, ali ih nije iskoristio, posebno ne period sjajne igre u prvih 20 minuta drugog poluvremena, kada Barsa nije prešla centar, a Livepul stvorio nekoliko lepih situacija. Pre toga je Barselona povela preko Suaresa, a posle onog teškog perioda usledio je šou Lea Mesija. Postigao je gol u 75. minutu za 2:0, a potom sve zaokružio fenomenalnim golom iz slobodnog udarca za ogromnih 3:0.

Revanš na Enfildu igra se za šest dana.

Tok meča

Krenulo je veoma otvoreno. Liverpul se spuštenog garda suprotstavio domaćinu, ali je Barsa stvorila prvu veliku šansu preko Rakitića. Odlično mu je šut odbranio Alison. Ipak, u petom minutu sporna situacija u kaznenom prostoru Barselone. Bili su u duelu Sadio Mane i Đerar Pike. Defanzivac Barselone je skočio na Manea i bilo je kontakta, posle čega je Senegalac pao, ali je sudija Kuipers presudio da nije bilo prekršaja.

Prva do gola došla je Barselona. Sjajno je Kutinjo ostavio loptu Đordiju Albi, on fantastično ubacio oštru loptu u prazan prostor, a Luis Suares sjajno izbegao ofsajd zamkm i u 26. minutu doveo Barselonu u vođstvo. Kako je vreme proticalo tako su Katalonci sve više gospodarili terenom, ali dobro organizovana odbrana Liverpula nije popuštala i uspešno je reagovala na sve izazove. Na poluvreme se otišlo minimalnom prednošću Barse.

Drugo poluvreme počelo je pravom kanonadom gostiju. Barselona u prvih osam minuta nije uspela ni da pređe centar, a Liverpul je imao nekoliko obećavajućih prilika, od ćega treba izdvojiti šuteve Milnera i Salaha, koje je Ter Štegen krajnjim naporima odbranio.

Kada se ne iskoriste šanse onda po nepisanom fudbalskom pravilu sledi kazna. Mesi je odlično povukao polukontru, uposlio Serđija Roberta, lopta je posle intervencije Robertsona stigla do Suaresa. Urugvajac je pogodio prečku, ali je sjajni Argentinac naleteo na odbijenu loptu i u 75. minutu povisio na ogromnih 2:0.

Jasno je već tada bilo da je Barselona dobila pogonsko gorivo, a Liverpul se suočio sa eliminacijom. Posebno posle 83. minuta kada je Mesi spektakularnim golom iz slobodnog udarca povisio na 3:0. Međutim, Liverpul je odmah posle tog gola imao sjajnu priliku, prvo preko Firmina, a potom i Salaha, koji je pogodio stativu praznog gola na odbijenu loptu, ali ostalo je velikih, gotovo nedostižnih 3:0.