Rajo Valjekano sa penala pobedio Real

Rajo Valjekano sa penala pobedio Real Izvor: Dennis Doyle/Getty Images
Rajo Valjekano

Rajo Valjekano pobedio je Real Madrid. U poslednjem nedeljnom meču 35. kola La lige Rajo je pobedom došao na pretposlednje mesto na tabeli i sada ima šest bodova manje od Đirone koja je prva izvan zone ispadanja.

Fudbaleri Rajo Valjekana zabeležili su veliku pobedu i sa 1:0 savladali Real Madrid.

Sve je u ovom meču rešio jedan penal.

Igrao se 22. minut kada je nakon lepe prilike Gereta Bejla domaći tim zahtevao da se proveri jedna sporna situacija što je sudija na kraju i učinio te je dosudio penal za Rajo. Valjeho je povukao Guera za dres i za to je na kraju dobio žuti karton, a Rajo je dobio penal.

Ovo je sedmi dosuđen penal protiv Reala u ligi ove sezone, najviše od sezone 2005/06. kada je isti broj penala dosuđen Realovim rivalima.

Precizan je sa bele tačke bio Adri Embarba.

Vredan pomena je i momenat kada je VAR spasio Marijana dobijanja crvenog kartona. Igrač Reala rukom je u glavu udario rivala, ali je prošao samo sa usmenom opomenom. Ipak, pred kraj drugog poluvremena za istovetan prekršaj dobio je žuti karton.

Marijano je uspeo i da da gol na ovom meču, u 39. minutu, ali nije bilo izjednačenja jer je gol poništen zbog ofsajda.

Prilično nezanimljivo drugo poluvreme odigrala su dva tima, dve prilike imao je domaćin, a treba izdvojiti i situaciju iz 73. miuta kada je sudija još jednom koristio VAR i ovoga puta nakon što je oboren Dijaz nije bilo penala za Real.

Nakon 17 vezanih poraza od Reala u ligi, Rajo je konačno zabeležio pobedu dok je tim iz Madrid avezao dva meča bez postignutog gola.