Remi na Old Trafordu po meri Čelsija

Remi na Old Trafordu po meri Čelsija Izvor: Clive Brunskill, Getty Images
Mančester Junajted

Derbi 36. kola Premijer lige završen je bez pobednika. Mančester junajted - Čelsi 1:1.

Duel Mančester junajteda i Čelsija odigran u nedelju na Old Trafordu u okviru 36. kola Premijer lige završen je bez pobednika - 1:1.

I sve je bilo rešeno u prvih 45 minuta u poslednjem derbiju sezone koji će igrati neke od šest najboljih ekipa.

Poveo je Junajted nakon samo 11. minuta igre lepim golom Huana Mate koji je tako sam sebi čestitao 31. rođendan.

Upornost se isplatila Čelsiju u 43. minutu kada je Markus Alonso poslao loptu u mrežu za 1:1 uz novu grešku golmana Davida de Hee.

Oba tima su imala svoje prilike u nastavku, posebno se brzo i dobro igralo u završnici meča, ali promene rezultata nije bilo.

Plavci su svakako zadovoljniji ovim ishodom jer sada na tabeli na četvrtom mestu imaju 68 bodova, dva više od Arsenala i tri od Junajteda dva kola pred kraj sezone.

Čelsi sada očekuju obaveze u polufinalu Lige Evrope i prvi meč polufinala sa Ajntrahtom (2. maj).