Aguero i gol lajn tehnologija za Siti na vrhu tabele

Aguero i gol lajn tehnologija za Siti na vrhu tabele Izvor: Michael Regan, Getty Images
Sergio Aguero

Dva kola do kraja, Mančester siti i nakon gostovanja Branliju ima bod prednosti u odnosu na Liverpul.

Znali su u Mančester sitiju da im neće biti lako na gostovanju Barnliju, a u to su se uverili i za 90 minutu na Turf Muru. Na kraju su Građani ipak došli do neophodne pobede i slavili sa 1:0.

Heroj Sitija u ovom meču bio je Serhio Aguero koji je uspeo da zatrese mrežu Barnlija u 63. minutu.

Napadao je Mančester siti sve vreme, kontrolisao meč, imao loptu u nogama, ali u prvih 45 minuta nije se isplatila igra sa tri napadača.

U drugom poluvremenu je Siti još ozbiljnije krenuo u napad. Prvih sedam minuta drugog poluvremena oba tima provela su u kaznenom prostoru domaćih.

Treba pomenuti i situaciju u kojoj su gosti tražili penal nakon što je lopta u ruku pogodila nekoga od igrača Barnlija, ali kaznenog udarca nije bilo.

U 63. minutu Aguero je uspeo da u jednoj gužvi nađe lopti put do mreže, a Luoton nije uspeo da se snađe i izbaci loptu iz gola. Možda je nekome izgledalo kao da lopta nije prešla liniju gola, ali to je valjda i jedina stvar o kojoj u Premijer ligi sudije sa sigurnošću mogu da kažu da li se dogodila jer imaju gol lajn tehnologiju.

Imao je Siti još nekoliko prilika da dođe do ubedljivije pobede, ali tri boda su ono što je za igrače Pepa Gvardiole najvažnije.

Naredno kolo doneće Sitiju meč sa Lesterom, a u poslednjem kolu Građani gostuju Brajtonu.