Siti je vladar Mančestera, titula na domak ruke

U odloženom meču 31. kola Premijer lige Mančester Siti je slavio na terenu gradskog rivala Junajteda 2:0 i na taj način preuzeo prvu poziciju tri kola pre kraja šampionata.

Sergio Aguero, Ashley Young Izvor: Getty Images/Laurence Griffiths

U prvom poluvremenu dobro se branio Mančeser Junajted, na krilima Davida de Hee i Sitiju je bilo teško da dođe do gola. Odlučujući momenat praktično je bila povreda Fernandinja na startu drugog poluvremena i ulazak Liroja Sanea u igru. Od tada gosti potpuno preuzimaju igru, a golovima Bernarda Silve u 54. i upravo Sanea u 66. minutu Građani su došli do velikog vođstva i trasirali put ka velikom trijmfu.

Domaćin ništa nije mogao, osim jedne velike šanse, kada e kod 0:1 Džesi Lingard promašio fudbal pred praznim golom. Na kraju, veliko slavlje plavog dela Mančestera jer je aktuelni šampion preuzeo lidersku poziciju od Liverpula tri kola pre kraja i na pragu je odbrane titule.

Fudbaleri Arsenala ubedljivo su poraženi na gostovanju Vulverhemptonu 3:1 i na taj način su ozbiljno ugrozili igranje u Ligi šampiona naredne sezone.

Od samog početka domaći su potpuno dominirali i razmontirali Tobdžije. Seriju golova otvorio je fenomenalnim golom iz slobodnog udarva Ruben Neveš u 28. minutu. Jedan od najboljih igrača na meču Đoni Kastro odlično je centrirao u 37. minutu, a najviši u skoku bio je Met Doerti za 2:0. Završni udarac zadali su domaći u nadoknadi prvog poluvremena. Posle velike greške odbrane Arsenala lopta je došla do Dioga Žote, koji se prošetao i lagano finiširao za 3:0.

Drugo poluvreme bilo je otaljavanje posla, a jedino što je Arsenal uspeo je da smanji na 3:1, pošto je u 80. minutu posle kornera Granita Džake najbolji u skoku bio Sokratis i zatresao mrežu Patrisija. Posle ove pobede Vulvsi su izbili na sedmo mesto, koje će voditi u kvalifikacije za Ligu Evrope ukoliko Siti u finalu FA kupa pobedi Votford, dok je Arsenal posle ovog poraza peti sa 66 bodova, jednim manje od Čelsija i čak četiri manje od Totenhema.