Radnički preokrenuo protiv Partizana, Zvezda na +4

Radnički preokrenuo protiv Partizana, Zvezda na +4 Izvor: FK Partizan
Milan Smiljanić.JPG

Fudbaleri Radničkog pobedili su Partizan na Čairu 3:1 u 32. kolu doigravanja za titulu i vodećoj Crvenoj zvezdi približili se na četiri boda minusa.

Nišlije imaju 41 bod, 11 više od tima iz Humske, koji će do kraja sezone voditi borbu sa Čukaričkim i Mladost iz Lučana za treću poziciju, koja obezbeđuje kvalifikacije za Ligu Evrope.

Crno-beli su poveli golom Đorđa Ivanovića u 42. minutu, ali radost ekipe Sava Miloševića nije dugo trajala. Tridesetšestogodišnji igrač Nišlija Saša Stojanović je u nadoknadi vremena izjednačio pogotkom iz slobodnog udarca sa 16 metara.

Nekadašnji igrač Partizana Petar Grbić je u 48. minutu iz ofsajda doneo preokret svom timu. Crnogorski internacionalac je u kontri pobegao defanzivcima crno-belih i matirao Kljajića za 2:1.

Konačan rezultat na Čairu postavljen je u 62. minutu. U strelce se upisao Lazar Ranđelović udarcem sa 10 metara iskosa po zemlji.

Radnički u sledećem kolu dočekuje Čukarički, dok Partizan u četvrtak 25. aprila gostuje Crvenoj zvezdi na stadionu Rajko Mitić.