Liverpul ponovo prvi, Kristal Palas bolji od Arsenala

Liverpul ponovo prvi, Kristal Palas bolji od Arsenala Izvor: Clive Brunskill, Getty Images
Liverpul

Pobeda Liverpula u Velsu protiv Kardifa donela nam je novu smenu na prvom mestu na tabeli Premijer lige.

Mančester siti je pobedom protiv Totenhema u subotu preuzeo lidersku poziciju, ali je Liverpul pronašao odgovor u Velsu i pobedom 2:0 vratio se na dva boda prednosti u odnosu na Građane koji će do srede i duela sa Mančester junajtedom imati meč manje.

Mnogo toga će po pitanju šampionske tutule biti poznato upravo u sredu nakon derbija Mančestera.

Nakon prvog poluvremena bez golova u Kardifu tokom koga su Redsi imali nekoliko veoma dobrih prlika, Liverpul je do vođstva došao u 57. minutu sjajnim golom Đinija Vajnalduma.

Aleksander Arnold je izveo korner, Vajnaldum je ostao potpuno sam i odlično je zahvatio loptu i poslao je u mrežu.

Kardif je najbolju šansu na utakmici imao u 64. minutu. Praktično su svi videli loptu u golu nakon što je Alison nespretno reagovao na šut Morisona ali je nekim čudom lopta prošla pored gola.

Do konačnog rezultata Liverpul je došao petim golom Džejmsa Milnera u sezoni. Milner je bio precizan sa bele tačke nakon što je bespotrebno sa obe ruke Gunarson u šesnaestercu oborio Mohameda Salaha.

Žuti karton koji je dobio Gunarson jedini je pokazan na meču, na kome smo videli samo 10 faulova.

U Londonu je u isto vreme odigran mali gradski derbi, a Kristal Palas je sa 3:2 savladao Arsenal na Emiratima.

Već u 17. minutu nakon akcije Luke Milovojevića i Kristijana Bentekea gosti su poveli. Strelac je bio Benteke.

Tek što je počelo drugo poluvreme Mesut Ozil je pogodio za izjednačenje na dodavanje Lakazeta.

Vilfrid Zaha je u 61. minutu ponovo vratio prednost Palasu da bi osam minuta kasnije bilo 3:1. Strelac za tim Roja Hodžsona bio je Mekartur.

Obamejang je u 77. minutu smanjio na 2:1, ali do kraja Arsenal nije uspeo da izvuče bar bod iz ovog meča.

Arsenal će u sredu odigrati zaostali meč u gostima Vulverhemptonu.