Zvezda vodila 2:0 na Brdu, ali doživela prvi poraz

Aktuelni šampion i lider na tabeli Superlige Crvena zvezda je doživela prvi poraz ove sezone u domaćem šampionatu, pošto je poražena na Banovom Brdu od Čukaričkog 3:2, iako je vodila 2:0.

FK Čukarički Izvor: FK Čukarički

Prvih 20 minuta definitivno nije ukazivalo da bi moglo da dođe do ovakvog ishoda. Marko Marin je u sedmom minutu postigao gol za 1:0 na asistenciju Alekse Vukanovića. Crvena zvezda je u ovom meču igrala bez klasične devetke, a najistureniji bio je Ben, koji je povisio na 2:0 u 19. minutu iz penala. Međutim, od tada se menja drastično situacija na terenu. Domaćin je pojačao agresivnost i već u 22. minutu smanjio na 2:1 preko bivšeg igrača Crvene zvezde Ognjena Mudrinskog na asistenciju Luke Stojanovića.

Do poluvremena isti tandem, samo u različitim ulogama, uspeo je da režira još jedan gol i poravnanje. U 22. minutu Stojanović je bio strelac i tada je bilo vidljivo da će ekipa Vladana Milojevića imati ozbiljne probleme u nastavku. Tako je i bilo, a u 67. minutu preokret je kompletirao Ognjen Mudrinski. Zvezda je očekivano pokušavala da stigne do makar izjednačenja i da očuva seriju bez poraza, koja je pre ovog meča iznosila 57 utakmica. Međutim, Brđani su se odlično odbranli i osvojili tri veoma bitna boda u borbi za treće mesto. Zvezda je i dalje uverljivi lider sa 45 boda, sedam više od niškog Radničkog, ali uz meč više. Čukarički je na deobi trećeg mesta sa Partizanom pošto imaju po 30, uz utakmicu više.

Odigran je još jedan meč u doigravanju za šampiona, a Napredak je bio fantastičan i razbio Vojvodinu 5:0. Dva gola je postigao Ivanović, po jedan Đorić, Ilić i Endiaje. Napredak je šesti sa 24 boda, Vojvodina je osma sa 20.

U doigravanju za opstanak odigrana su tri meča. Dinamo iz Vranja savladao je kao domaćin Voždovac 1:0, Bačka i Mačva su odigrali nerešeno 2:2, iako je domaćin vodio 2:0, dok je Rad minimalno savladao Radnik 1:0. Ovom pobedom Rad je zadržao poziciju koja vodi u baraž za opstanak, ali ima samo bod više od Dinama. Doduše, blizu mu je i Bačka, prva iznad crte, koja ima takođe bod više.