Magarci šokirali Olimpiko, crveni karton SMS

U predvečerje Uskrsa tradicionalno većina mečeva u Seriji A igra se sredom. Lacio je imao veliku priliku da se primakne Milanu na četvrtom mestu, ali je neprijatno iznenadio navijače porazom od prežaljenog Kjeva na svom terenu.

Sergej Milinković-Savić Izvor: Marco Rosi/Getty Images
Sergej Milinković-Savić

Ovom prilično iznenađujućem porazu Lacija kumovao je direktan crveni karton Sergeja Milinković-Savića već u 31. minutu. Potpuno zasluženo je igru napustio pre kraja jer je bez lopte šutnuo protivnika. Sa igračem manje nebesko-plavi izuzetno loše su delovali, što su iskoristili Leteći magarci i u samo dva minuta praktično srušili favorita. Golovima Vinjata u 49. i Hetemaja u 51. minutu gosti iz Verone poveli su 2:0. Lacio je uspeo da smanji na 2:1 golom Kaiseda, ali nisu imli snage za potpuni preokret. Lacio je ovim porazom pao na osmo mesto i ima 52 boda, četiri manje od Milana, koji se uprkos kiksu u Parmi čak i odvojio od velikog rivala. Kjevo je već ranije obezbedio put u Seriju B.

Kiks Lacija iskoristio je Torino. Golom Ansaldija u 58. minutu pobedio je Đenovu u gostima i izbio na šesto mesto sa 53 boda. Važan trijumf zabeležila je Bolonja Siniše Mihajlovića protiv Sampdorije 3:0. Golove su postigli su autogol Toneli, Pulgar i Orsolini. Ovom pobedom Bolonja se odvojila na pet bodova od zone ispadanja, pošto je Empoli izgubio kod kuće od SPAL 4:2. U prilog ekipi Siniše Mihajlovića išao je i rezultat iz Udina gde su Udineze i Sasuolo odigrali 1:1.

U preostalom meču popodnevnog programa Kaljari je golom Žoaoa Pedra iz penala pobedio Frozinone iako je 20 minuta igrao sa igračem manje.