Siti osvetu Spursima servirao u petom minutu!

Siti osvetu Spursima servirao u petom minutu! Izvor: Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Totenhem rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 35. kola Premijer lige.

Junak trijumfa 'Građana', koji ih vraća na čelo tabele, bio je mladi reprezentativac Fil Foden, koji je postigao jedini gol na "Etihadu" u petom minutu utakmice.

Izabranici Pepa Gvardiole su se tako na neki način osvetili Spursima za eliminaciju u četvrtfinalu Lige šampiona. Dva tima su na istom mestu igrala pre tri dana, Siti je slavio 4:3, ali je londonski klub prošao dalje zbog većeg broja golova u gostima.

Šampion Engleske je agresivno ušao u utakmicu, a rezultat je stigao posle samo nekoliko minuta, kada je Serhio Aguero glavom praktično na tacni dao loptu Fodenu, a on je lako sproveo u mrežu. Foden je tako postao treći najmlađi strelac u istoriji 'Građana' sa 18 godina i 328 dana, i to u svom 12. ligaškom nastupu.

Od tada nije viđeno mnogo prilika, a najbolju je imao Rahim Sterling u 71. minutu, kada je šutirao sa ivice peterca, a Ederson je odbranio stopalom. Gosti nisu mnogo pretili, kao što je slučaj bio u sredu, ali je najkonkretniji ponovo bio Heung-Min Son. Korejac je imao nekoliko šansi, a u najboljoj nadmudrio celu odbranu Sitija, ali su ga Ederson i Džon Stons zajedničkim snagama sprečili.

U samom finišu susreta, Maurisio Poketino je napravio dobre izmene, u igru je, između ostalog, ušao junak plasmana u polufinale Lige šampiona Fernando Ljorente, ali to nije doprinelo promeni rezultata.

Siti sada na čelu tabele ima 86 bodova, jedan više od Liverpula, dok je Totenhem treći sa 67.