Gol Jovića, ali het-trik Feliksa, Arsenal 2:0

Gol Jovića, ali het-trik Feliksa, Arsenal 2:0 Izvor: Getty Images/Emilio Andreoli

U prvim mečevima Lige Evrope prednost su stekli Arsenal, Benfika, Čelsi i Valensija.

Arsenal je golovima Remzija i Toreire slavio protiv Napolija 2:0, baš kao i na njihovom prethodnom međusobnom duelu u Londonu pre pet i po godina. Benfika je imala igrača više 70 minuta, i na kraju slavila 4:2. Međutim, Ajntraht uprkos svemu može biti zadovoljan, jer je postigao dva gola, od čega prvi Luka Jović, čime se izjednačio na drugom mestu liste strelaca Lige Evrope. Na drugoj strani Žoao Feliks je postigao het-trik i postao najmlađi sa tim ostvarenjem u istoriji takmičenja.

Valensija takođe nosi dva razlike, ali pred revanš na svom terenu pošto je pobedila Viljareal 3:1, dok je Čelsi golom Markosa Alonsa pobedio u Pragu Slaviju.

Revanš mečevi na programu su za sedam dana.

Tok mečeva

Prvi gol postignut je u španskom derbiju, pošto je Valensija povela kao gost protiv Viljareala golom Guedeša u sedmom minutu, pošto je natrčao na odbijenu loptu posle odbranjenog penala Danija Pareha.

Gol je postignut i u derbiju na Emirejtsu. Arsenal je bolje krenuo, a u 14. minutu posle odlične akcije Ozila i Lakazeta, Mejtland Najls je asistirao Aronu Remziju za vođstvo Tobdžija.

U Lisabonu veliki vetar u leđa za Benfiku. Dosuđen je penal u 20. minutu, a defanzivac gostiju Endika dobio je direktan crveni karton. Najstrožu kaznu za Orlove realizovao je Žoao Feliks za 1:0.

Arsenal je nastavio da dominira, a kao rezultat toga je novi gol. U 25. minutu Lukas Toreira je šutirao snažno sa ivice šesnaesterca, a loptu je skrenuo Kulibali, čime je golmana Mereta ostavio na krivoj nozi i duplirao prednost na 2:0.

Viljareal dolazi do izjednačenja. Ponovo je dosuđen penal na tom meču, a Santi Kasorla je bio precizan sa bele tačke.

Do izjednačenja došao je Ajntraht i to sa igračem manje. Sjajni Rebić oduzeo je loptu u 40. minutu na polovini Orlova, odlično povukao i uposlio Luku Jovića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Reprezentativac Srbije došao je do osmog gola u takmičenju, čime se na drugom mestu liste strelaca izjednačio sa Daburom i Ben Jederom, koji više nisu u takmičenju. Ipak, samo tri minuta kasnije Žoao Feliks je, posle sjajnog udarca sa 18 metara, postigao drugi gol za novo vođstvo Benfike.

U 45. minutu derbija sa Emirejtsa Napoli je imao kolosalnu priliku da postigne gol, ali je Lorenco Insinje neometan sa 11 metara šutirao preko gola.

Ajntraht je postigao novi gol, ali pogodak Filipa Kostića je poništen zbog ofsajda.

Na poluvremenu Arsenal vodi 2:0, Benfika protiv Ajntrahta 2:1, u španskom derbiju Viljareal - Valensija 1:1, dok nema golova u Pragu na meču Slavija - Čelsi.

Prvi gol u drugom poluvremenu postigla je Benfika. Posle kornera, odlično je reagovao dvostruki strelac Žoao Feliks, dobio duel sa Lukom Jovićem i prosledio loptu na drugu stativu gde je sam bio Ruben Dijas i u 50. minutu odveo Orlove na dva razlike - 3:1. Najbolji akter meča Žoao Feliks, samo tri minuta kasnije, postigao je i treći gol čime je povisio vođstvo Benfike na 4:1. Na taj način je postao najmlađi igrač u ovom takmičenju koji je postigao het-trik.

Benfika je propustila dve odlične šanse preko Picija i Seferovića, a kazna je usledila u 71. minutu kada je prelepim golom Pasijensija zatresao mrežu na fantastičan način za već podnošljivih 4:2.

Mreža se konačno zatresla u Pragu, gde je Čelsi golom Markosa Alonsa u 86. minutu poveo 1:0.

Gol u nadoknadi vremena. Valensija ipak stiče prednost u lokalnom derbiju, pošto je mrežu Viljareala zatresao Danac Danijel Vas. Dok se domaći još nisu oporavili od šoka Slepi miševi su još jednom zatresli mrežu i drugim golom Guedeša došli do sjajnog rezultata pred revanš na Mestalji za nedelju dana. Rezultatom 3:1 je i završen meč.

Gotova je utakmica i u Pragu, Čelsi je slavio 1:0. I drugi londonski klub Arsenal je slavio 2:0 protiv Napolija. Slavlje i Benfike u Lisabonu protiv Ajntrahta 4:2