Minijatura Sona, promašen penal Aguera, 1:0 za Totenhem

Minijatura Sona, promašen penal Aguera, 1:0 za Totenhem Izvor: Catherine Ivill, Getty Images Sport
Vertongen i Son

U prvom meču četvrtfinala Lige šampiona u sveengleskom duelu Totenhem je golom Sona slavio protiv Mančester Sitija 1:0.

Jedini pogodak postigao je Son posle sjajne solo akcije u 78. minutu. Ipak, sve je znatno drugačije moglo da izgleda da je Serhio Aguero u 13. minutu realizovao penal, ali je Ugo Loris odlično odbranio.

Revanš meč igra se za osam dana na Etihadu.

Tok meča

Gosti su bolje krenuli, mada je prvu veliku priliku propustio Dele Ali pošto je iz voleja šutirao preko gola. Siti je dobio veliku priliku u 13. minutu, pošto je VAR utvrdio da je Deni Rouz igrao rukom u šesnaestercu i dosuđen je penal. Međutim, udarac Serhija Aguera pročitao je Igo Loris i odbranio, tako da je ostalo 0:0. Od tog trenutka Totenhem je zagospodario terenom, imao i neke polušanse, ali do poluvremena se nije menjao rezultat.

Na početku drugog poluvremena gosti su krenuli nešto jače, a veliki hendikep zadesio je Spurse, pošto se u 58. minutu povredio Hari Kejn i morao je da izađe van terena. Odmah je otišao u svlačionicu i nije mogao da se osloni na nogu.

Ipak Totenhem je u 78. minutu došao do vođstva. Kristijan Eriksen je sjajno uposlio Sona, koji je napravio pravi dar mar po levoj strani Sitijeve odbrane i na kraju bukvalno probušio Edersona, pošto je silovitim šutem plasirao loptu ispod njegove ruke i noge. Taj gol je odlučio pobednika i Totenhem sa lepim kapitalom dočekuje revanš za osam dana na Etihadu.