Ken za preokret Juvea i pobedu protiv Milana

Ken za preokret Juvea i pobedu protiv Milana Izvor: Enrico Locci/Getty Images

U derbiju 31. kola Serije A Juventus je nakon preokreta savladao Milan u Torinu.

Fudbaleri Juventusa savladali su Milan u derbiju 31. kola Serije A. Meč je završen rezultatom 2:1, a tim Masimilijana Alegrija do tri boda je došao nakon preokreta.

Juventus je prvi na tabeli sa 84 boda, Milan na četvrtom mestu uma 52, jednim više od Atalante koja ima meč manje.

Već u trećem minutu je Milan pripretio preko Kšištofa Pjonteka koji je snažno šutirao, ali je lopta prošla pored stative.

Milan je u 34. minutu tražio penal, sudija je prvo pokazao da će igra biti nastavljena, ali je ipak pregledao snimak nakon koga je potvrdio svoju odluku da nema kaznenog udarca.

Nije to mnogo omelo goste koji u 39. minutu dolaze do vođstva. Sa ivice šesnaesterca je sjajno šutirao Pjontek i doneo svom timu prednost.

Igrao se treći minutu nadoknade u prvom poluvremenu kada je Mario Mandžikić fenomenalno šutirao, a Pepe Reina još bolje reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Ako Milan nije dobio penal, Juventus jeste. Mateo Musakio je skrivio penal, a Paulo Dibala ga pretvorio u gol za izjednačenje u 60. minutu.

Imala su oba tima u nastavku po jednu dobru priluku, ali se na promenu rezultata čekalo do 84. minuta. Bez čekanja je mladi Moze Ken šutirao nakon dodavanja Miralema Pjanića i poslao loptu iza leđa Reini za pobedu Juventusa i nova tri boda.