Jović u 90+9. za pobedu, Herti malo Grujićev gol

Jović u 90+9. za pobedu, Herti malo Grujićev gol Izvor: Getty Images/Emilio Andreoli

U Bundesligi je u subotu, u terminu od 15:30 odigrano pet mečeva 28. kola. Marko Grujić bio je strelac za Hertu, nedovoljno za bar bod, a Luka Jović je doneo pobedu Ajntrahtu.

Ajntraht je do pobede na gostovanju Šalkeu došao u devetom minutu nadoknade sa bele tačke.

Ante Rebić bio je strelac jedinog gola za goste, a asistenciju je zabeležio Filip Kostić, ali je samo osam minuta trebalo Šalkeu da odgovori preko Suata Serdara.

Ajntraht je ipak došao do sva tri boda u ovom meču. Igrao se sedmi minut nadoknade kada je penal skrivio Serdar koji je za to dobio i drugi žuti karton, a kazneni udarac je u devetom minutu nadoknade u pobedu pretvorio Luka Jović.Joviću je ovo 17. bundesligaški gol ove sezone.

Harta je na svom terenu poražena od Fortune iz Dizeldorfa rezultatom 2:1. Gol Marka Grujića domaćima nije bio za neku utehu.

Poveli su gosti nakon 35 minuta igre goloma Ramana, da bi Grujić lepim golom izjednačio u 41. minutu susreta. Grujić je lepo primio dugu loptu, šutirao snažno po sredini gola i zatresao mrežu.

Raman je bio strelac i drugog gola za goste i time im doneo pobedu, a Salomon Kalu imo je u samom finišu dobru priliku da donese Herti bar bod, ali promene rezultata nije bilo.

Lajpcig je bio ubedljiv na gostovaji Bajeru gde je slavio sa 4:2, Volfsburg je na svom terenu slavio sa 3:1 protiv Hanovera, a Štutgart i Nirnberg odigrali su 1:1.