Liverpul na vrhu! Redsi preživeli Svece, gol Salaha

Liverpul na vrhu! Redsi preživeli Svece, gol Salaha Izvor: Bryn Lennon/Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Sautempton na gostovanju u 33. kolu Premijer lige posle preokreta sa 3:1 i time se vratili na prvo mesto tabele.

Redsi sad imaju 82 boda, dva više od aktuelnog šampiona Mančester Sitija, koji ima utakmicu manje. Sautempton ostaje na 16. poziciji sa 33 poena, koliko imaju i 15. Brajton i 17. Burnli.

Ekipa Jirgena Klopa se veoma mučila na Sent Meris stadionu, protiv izuzetno organizovanog rivala, pa je do važnih bodova u borbi za titulu stigla tek u finišu utakmice.

Sautempton je poveo već u devetom minutu golom Šejna Longa, koji je ostao sam na pet metara posle ubačene lopte i asistencije Pjera Hejberga.

Gosti su uspeli da poravnaju već do poluvremena, a strelac je bio Nabi Keita u 36. minutu na centaršut Aleksander-Arnolda. Za vezistu iz Gvineje to je prvi gol u dresu Crvenih.

U nastavku duela Liverpul je kontrolisao dešavanja na terenu, opsedao gol Svetaca, ali nikako nije uspevao da pronađe rupu u veoma dobroj odbrani domaćih sve do 80. minuta.

Tad je Sims izgubio loptu pred šesnaestercom Redsa, Mohamed Salah je razvio kontru i posle trka od preko 40 metara sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Gana za svoj 50. gol u Premijer ligi.

Egipćanin je tim pogotkom prekinuo i izuzetno dug golgeterski post, koji je trajao čak 55 dana. Ukupno 8 utakmica u Premijer ligi prošlo je otkako je Salah bio poslednji put strelac.

Dilema oko pobednika rešena je samo 6 minuta kasnije. Roberto Firmino je sjajno prošao po desnoj strani i vratio loptu na peterac, odakle je Džordan Henderson postavio konačan rezultat.

Pogledajte raspored i tabelu Premijer lige.