Siti ponovo na vrhu, istorijska pobeda Totenhema

Siti ponovo na vrhu, istorijska pobeda Totenhema Izvor: Shaun Botterill, Getty Images
Kevin de Brujne

Fudbaleri Mančester Sitija pobedom protiv Kardifa 2:0 u 33. kolu vratili su se na prvo mesto Premijer lige sa bodom više od Liverpula. U sredu uveče trijumfe su ostvarili još Čelsi i Totenhem u prvoj utakmici na novom stadionu.

Četa menadžera Pepa Gvardiole od starta je zaigrala prepoznatljivo napadački i već u 6. minutu Kevin de Brujne načeo je mrežu Velšana. U finišu prvog dela igre, u strelce se upisao i Liroj Sane, kome je atraktivno odložio loptu Gabrijel Žezus.

U drugom poluvremenu je golman gostiju Eteridž zabeležio nekoliko neverovatnih odbrana, tako da promene rezultata nije bilo.

Siti je prvi sa 80 bodova, ispred Liverpula koji ima jedan manje.

Čelsi ne odustaje od borbe za mesto koje vodi u Ligu šampiona, a na Stamford Bridžu, u odloženom duelu 27. kola savladan je Brajton sa 3:0.

Izabranici Maurisija Sarija su kontrolisali meč čitavo prvo poluvreme i nisu dopustili gostima nijedan udarac u okvir gola. Iz takve igre došao je i pogodak, koji je u 38. minutu postigao Olivije Žiru. Asistent je bio Hadson Odoi koji je upisao prvi nastup za Čelsi od prvog minuta. Na isteku sata igre, Eden Azar je duplirao prednost Plavaca, da bi tri minuta kasnije i Ruben Loftus-Čik savladao čuvara mreže gostiju Metjua Rajana.

Totenhem je dočekao prvu utakmicu na novom stadionu i ujedno pobedio Kristal Palas u meču 31. kola sa 2:0. Nakon prvog poluvremena u kome nije bilo pogodaka, u istoriju je ušao Hjong Min Son u 55. minutu i doveo svoj tim do prednosti.

U 80. Kristijan Eriksen je na asistenciju Harija Kejna postavio konačan rezultat.

Pogledajte kako izgleda novi stadion Totenhema.