Preokret u režiji Tošića i konačno pobeda Partizana

Preokret u režiji Tošića i konačno pobeda Partizana Izvor: Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Partizana posle preokreta pobedili su Čukarički 3:2 u derbiju 29. kola Superlige Srbije i tako prekinuli seriju poraza.

Ekipa trenera Sava Miloševića povela je golom Rikarda Gomeša koji se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i glavom iz neposredne blizine savladao Nemanju Belića. Radost tima iz Humske kratko je trajala jer je samo pet minuta kasnije Luka Stojanović izjednačio i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Novi šok za navijače Partizana usledio je u 58. minutu kada je Luka Luković po drugi put poslao loptu iza leđa Vladimira Stojkovića. I ovoga puta sistent je bio Ganjanin Samjuel Ovusu.

Trener domaćih Savo Milošević je ubrzo u igru poslao Sašu Ilića i Đorđa Ivanovića umesto Danila Pantića i Gorana Zakarića, a od tog trenutka Partizan je zaigrao nešto agilnije.

Izjednačenje crno-belima, kojem je prethodilo isključenje trenera Čukaričkog Sime Krunića zbog prigovora, u 74. minutu doneo je prelepim pogotkom iz slobodnog udarca sa 20-tak metara Zoran Tošić, a isti igrač se pet minuta kasnije po drugi put upisao u strelce za konačnih 3:2.

Crno-beli su prekinuli niz od četiri poraza i sa 54 boda na trećem mestu prestigli su Čukarički, koji je bio u seriji od šest mečeva bez neuspeha (četiri pobede i dva remija).