Junajted ponovo izgubio od Vukova, Fulam ispao u Čempionšip

Junajted ponovo izgubio od Vukova, Fulam ispao u Čempionšip Izvor: Getty Images Sport, Richard Heathcote
Vulverhempton

U prva dva odložena meča 31. kola Premijer lige slavili su domaći. Vulverhempton je savladao Mančester Junajted 2:1, a Votford Fulam 4:1 i tako ih poslali nazad u Čempionšip.

Pre tri nedelje Vulvsi su, takođe na Molineu savladali Solšerov Junajted, samo u okviru FA kupa. Prvih 20 minuta delovalo je da će priča biti potpuno drugačija. Skot Mektominej je već u 13. minutu izuzetnim udarcem sa distance doneo vođstvo gostima, što je bio njegov prvi premijerligaški pogodak. Međutim, od tada Vukovi su zagospodarili terenom, a na ruku im je išla očajna intervencija Freda, inače asistenta kod gola Mektomineja. U 25. minutu izgubio je loptu u opasnoj zoni, ona je došla do Raula Himenesa, koji je sjajno uposlio Žotu za 1:1. Inače, ovo je Brazilčeva već četvrta velika greška ove sezone koja je rezultirala golom.

Krenuo je ponovo Junajted u drugih 45 minuta jače, ali je taj talas sasečen neopreznim startom Ešlija Janga, koji je opravdano dobio drugi žuti karton i morao da izađe ranije sa terena. Ovo je inače Majku Din ukupno 100. dodeljen crveni karton u Premijer ligi, čime je postao prvi sudija sa trocifrenim brojem isključenja. Konačan rezultat i pobedonosni gol domaćih delo je Krisa Smolinga, koji je u 77. minutu posle udarca glavom Himenesa smestio loptu u sopstvenu mrežu. Vulverhempton je sada sedmi sa 47 bodova, dok je Junajted na deobi četvrtog mesta sa Totenhemom sa po 61 bodom, ali i utakmicom više.

U drugom meču dana Votford je ubedljivo savladao Fulam 4:1. Međutim, gosti su odigrali odlično prvo poluvreme, koje je završeno 1:1. Poveli su Stršljenovi preko Dukurea, ali je izjednačio Rajajn Babel. Dosta posla imao je golman domaćih Foster, koji je imao čak šest odbrana. Međutim, Hjuz, Dini i Kiko Femenja na kraju su doveli domaćina do ubedljivog trijumfa, a Fulam definitivno izbacili u Čempionšip. Votford je osmi sa 46 bodova.