Arsenal lako sa Njukaslom za treće mesto na tabeli

Arsenal lako sa Njukaslom za treće mesto na tabeli Izvor: Alex Livesey/Getty Images

Fudbaleri Arsenala izbili su na treće mesto na tabeli pobedom protiv Njukasla u meču 32. kola Premijer lige, a svom 31. ligaškom u sezoni.

Arsenal je u 32. kolu Premijer lige na svom terenu dočekao Njukasl i slavio sa 2:0 zahvaljujući golu Arona Remzija u 30. minutu igre. Remzi je sjajno šutirao, golman je zatvorio prostor ali kasno jer se lopta od stative odbila iza njegovih leđa.

Drugi gol za domaće postigao je Aleksander Lakazet u 83. minutu. Ovo mu je bio 13. gol u sezoni.

Remzi je mrežu Njukasla zatresao prethodno u 13. minutu, ali je sudija Entoni Tejlor ovaj gol poništio zbog prethodno napravljenog faula.

Dubravka je sjajne reflekse pokazao nešto kasnije odbranivši odličan pokušaj Seada Kolašinca, a zatim i Aleksandera Lakazeta u finišu prvog poluvremena.

Imao je Arsenal pre drugog gola još jednu dobru priluku, ali je Dubravka odlično procenio gde će Pjer Emerik Obamejang šutirati.

Obamejang je u igru ušao u 61. minutu, ali je uspeo da upiše asistenciju kod drugog gola.

Arsenal posle 31 odigrane utakmice na trećem mestu ima 63 boda, dva više u odnosu na Totenhem i Mančester junajted koji su takođe odigrali po 31 meč.

Njukals je ostao na 14. mestu sa 35 bodova.

Arsenal u nedelju gostuje Evertonu, a Njukasl će u subotu ugostiti Kristal Palas.