Junajted u Top 4, Hadersfild napušta elitu

Junajted u Top 4, Hadersfild napušta elitu Izvor: Catherine Ivill, Getty Images Sport
Antoni Marsijal

Mančester Junajted zauzeo je četvrtu poziciju na premijerligaškoj tabeli, pošto je u 28. kolu savladao Votford sa 2:1. Hadersfild je posle poraza od Kristal Palasa izgubio svaku šansu da se izbori za opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Mančester junajted se nakon poraza u prošlom kolu protiv Arsenala vratio na pobednički kolosek, pošto je na Old trafordu savladao Votford sa 2:1.

Bila je to i prva pobeda koju su Crveni đavoli ostvarili otkako je Ole Gunar Solšer imenovan za stalnog menadžera. Sa nova tri boda Junajted je zauzeo četvrtu poziciju, sa utakmicom više od Arsenala.

Domaći su došli do prednosti preko Rašforda na asistenciju Luka Šoa u 28. minutu. Potvrda trijumfa stigla je u 72. kada je mrežu Stršljenova pogodio Entoni Marsijal. Do kraja utakmice, gosti su uspeli preko Dukurea u 90. minutu da smanje rezultat.

Junajted sada ima četvoricu fudbalera koja su dala više od 10 golova u Premijer ligi ove sezone. Reč je o Rašfordu, Marsijalu, Lukakuu i Pogbi. Poslednji put takav uspeh igrači sa Old Traforda ostvarili su u sezoni 1995/96. kada su golgeterski bili raspoloženi Kantona, Kol, Gigs i Skols.

Lester je ostvario drugu pobedu u nizu. Na King Pauer stadionu savladan Bornmut rezultatom 2:0. Lisice je do prednosti doveo kapiten Ves Morgan u 11. minutu, da bi u 82. Džejmi Vardi potvrdio da se nalazi u odličnoj formi pošto je postigao peti gol u isto toliko utakmica.

Fudbaleri Barnlija ostvarili su bitan trijumf u borbi za opstanak, pošto su pred svojim navijačima savladali Vulverhempton sa 2:0. Izabranici Šona Dajša su od starta krenuli agresivno, pa su takav pristup materijalizovali već u drugom minutu, kada je defanzivac Vukova Konor Kodi pogodio sopstvenu mrežu. Konačan rezultat postavio je Dvajt Meknil u 77. minutu na asistenciju Džejmsa Tarkovskog.

Važnu pobedu ostvario je i Kristal Palas, koji je u Londonu savladao Hadersfild rezultatom 2:0. Mrežu upornih i na ovom meču čvrstih gostiju načeo je srpski internacionalac Luka Milivojević u 76. minutu, kada je bio siguran sa bele tačke. Defanzivac orlova, Patrik van Anhold pogodio je u 88. minutu i tako zacementirao pobedu Palasa. Posle ovog poraza, Hadersfild je izgubio svaku šansu da se do kraja prvenstva izbori za opstanak u elitnom rangu takmičenja.

U direktnoj borbi za opstanak, Sautempton je kao gost bio bolji od Brajtona i slavio minimalnim rezultatom. U 53. minutu, danski reprezentativac Pjer Emil Hejbjerg doneo je Svecima tri boda i tako ih zadržao iznad zone ispadanja.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.