Furija sigurna, ludilo u Oslu i Bazelu!

Furija sigurna, ludilo u Oslu i Bazelu! Izvor: Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Španije pobedili su Maltu na gostovanju u drugom kolu grupe F kvalifikacija za EURO 2020. rezultatom 2:0.

Crvena furija je time zadržala stoprocentan učinak, i posle trijumfa nad Norveškom u prvom kolu (2:1) sad je prva na tabeli sa 6 bodova. Malta ostaje na tri poena osvojena protiv Farskih Ostrva i ona je četvrta.

Gosti su dominirali od prvog minuta utakmice na Malti, ali su do vođstva protiv borbenih Maltežana uspeli da dođu tek u 31. minutu. Alvaro Morata je iskoristio dodavanje Ermosa i iskosa sa leve strane zatresao mrežu.

Taj rezultat bio je aktuelan do 73, pošto su Španci oborili ritam utakmice u nastavku, da bi tad Morata ponovo bio strelac i otklonio sve dileme oko pobednika.

Hesus Navas je probio po desnoj strani, centrirao na drugu stativu, gde je Morata glavom savladao Bonela i postavio konačan rezultat.

U uzbudljivom skandinavskom derbiju Norveška i Švedska remizirali su 3:3. Norvežani su vodili 2:0, Šveđani okrenuli na 3:2 u 90+1, da bi bod domaćima doneo Kamara u 90+4. minutu.

Domaći su u Oslu došli do vođstva u 41. minutu, kad je Jonsen posle udarca Džošue Kinga sproveo loptu u mrežu gotovo sa gol linije.

King nije bio strelac u toj situaciji, ali jeste u 59. minutu. Napadač Bornmuta je iskoristio centaršut Henriksena, posle brze kontre Norveške, i glavom sa pet metara savladao Olsena.

U nastavku su gosti svim silama pokušavali da dođu do gola i uvedu neizvesnost u meč, a u tome su uspeli zahvaljujući jedanaestercu u 70. minutu. Udarac Grankvista odbranio je Jarstein, ali je na loptu natrčao Klason i pogodio gol.

Taj pogodak dodatno je razdrmao Šveđane, koji su u serijama napadali do kraja, i iz takve igre u 87. minutu uspeli da poravnaju rezultat. Strelac je bio Kvajson.

Isti igrač je u 90+1. minutu doneo preokret Šveđanima, pošto ga je Klason udarcem iskosa bukvalno napucao, međutim, ispostavilo se da to nije dovoljno za trijumf.

Šveđani sad zauzimaju drugo mesto u grupi F sa 4 boda, dok je Norveška peta sa 1.

Prvi trijumf u ovim kvalifikacijama ostvarila je Rumunija, koja je u Klužu bila bolja od Farskih Ostrva 4:1.

Deak u 26, Keseru u 29. i 33. i Puškaš u 63. pogađali su mrežu Ostrvljana, dok je jedini gol za goste, koji ostaju jedini bez boda, dao Davidsen iz penala u 40.

Rumuni sad zauzimaju treće mesto na tabeli sa 3 poena.

U grupi D Švajcarska i Danska remizirali su 3:3 u veoma zanimljivom duelu u Bazelu, u kojem su domaći od 76. minuta imali 3:0.

Golove za Švajcarce postigli su Fruler u 19. Džaka u 66. i Embolo u 76, dok su za goste precizni bili Jorgensen u 84, Gitkjer 88. i Dalsgor u 90+3.

Republika Irska ostvarila je i drugu pobedu pošto je pogotkom Hurihejna srušila Gruziju u Dablinu (1:0).

Irci su sad prvi na tabeli sa 6 poena, Švajcarska je druga sa 4, Danska treća sa 1, a Gibraltar i Gruzija imaju po 0.