Mađarska preokretom do pobede protiv Hrvatske

Mađarska preokretom do pobede protiv Hrvatske Izvor: Getty images/ Matthias Hangst
Fudbalska reprezentacija Hrvatske

Fudbaleri Hrvatske poraženi su u Mađarskoj sa 2:1 u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Mađarska je u meču drugog kola kvalifikacija za EURO 2020 bila bolja od Hrvatske u Budimpešti i slavila nakon preokreta sa 2:1.

Nerešeno je u Budimpešti bilo nakon prvih 45 minuta. Hrvatska je preko Rebića došla do ranog vođstva, ali je Salaj doneo svojoj reprezentaciji izjednačenje nakon nešto više od pola sata igre.

Nisu se predavali Mađari u nastavku i to im se isplatilo pa su preko Patkaja došli do preokreta.

Nekoliko minuta nakon gola za vođstvo neverovatna situacija pred golom Hrvatske, ali iz četiri pokušaja Mađarska ne uspeva da dođe i do trećeg gola.

Pokušavali su Vatreni, ali nisu uspeli da promene rezultat.

Hrvatska iz dva meča ima tri boda kao i Mađarska. Prva je trenutno u Grupi E Slovačka sa istm brojem bodova, sledi Vels, a poslednji je Azerbejdžan.

Hrvatska u junu dočekuje Vels.

Meč možete pratiti na Sport Klubu, kao i na ovom linku.

Sastavi timova:

GOL! - Nakon samo 13 minuta igre Ante Rebić doneo je prednost Hrvatskoj. Zanimljiva situacija ispred gola domaćina. Mislili su Mađari da je Rebić bio u ofsajdu, ali dobro se videlo da to nije tako jer je Adam Nađi klizećim startom pokušao da zaustavi Luku Modrića i tako na zemlji ostao isred Rebića. Asistenciju je zabeležio Andrej Kramarić.

GOL! Mađarska do izjednačenja dolazi u 34. minutu meča na veliko oduševljenje navijača. Akcija je krenula sa sredine terena, duga lopta stigla je do Salaja koji je proigrao Džudžaka na desnoj strani, da bi usledio dupli pas između dvojice hrvatskih defanzivaca. Salaj je sjajno šutirao iz teške pozicije i uspeo da svojoj reprezentaciji donese izjednačenje.

POLUVREME - Nerešeno je u Budimpešti nakon prvih 45 minuta. Hrvatska je preko Rebića došla do ranog vođstva, ali je Salaj doneo svojoj reprezentaciji izjednačenje nakon nešto više od pola sata igre.

GOL! - Mađarska dolazi do preokreta, igrao se 76. minut kada je Patkaj bio najprisebniji u gužvi u petercu nakon izvedenog korenra. Domaćin dolazi do vođstva! Samo dva minuta kasnije Mađari su promašili neverovatnu priliku da dođu i do trećeg gola. Tačnije, četiri prilike u samo pola minuta sve na samoj liniji gola.