Orlovi visoko lete: Srbija neporažena u Volfsburgu

Orlovi visoko lete: Srbija neporažena u Volfsburgu Izvor: Srdjan Stevanovic, Getty Images

Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 1:1 na gostovanju Nemačkoj u Volfsburgu, u generalnoj proveri pred početak kvalifikacija.

Nemanja Maksimović i Luka Jović Izvor: Srdjan Stevanovic/Getty Images
Nemanja Maksimović i Luka Jović

Tok meča

Nemačka je očekivano preuzela loptu i inicijativu, ali nije uspela da stvori ozbiljniju šansu pred golom Dmitrovića. Sa druge strane, izabranici Mladena Krstajića izveli su prvu ozbiljniju akciju u 11. minutu, kada su sjajno iskombinovali dupli pas Adem Ljajić i Sergej Milinković-Savić. Iznuđen je korner, posle kojeg je lopta došla do Luke Jovića. Napadač Ajntrahta je rutinski glavom reagovao i savladao Manuela Nojera za 1:0.

Nemci su imali kolosalnu šansu da izjednače 10 minuta kasnije, ali je Dmitrović odbranio šut Tima Vernera u situaciji jedan na jedan. Ali brzo je uzvratila i Srbija. Sjajno je prodro Darko Lazović, nanizao par protivničkih igrača, idealno uposlio Luku Jovića, koji je malo oklevao i propustio odličnu šansu za drugi gol, pošto je njegov šut sa nekih 15 metara bio blokiran.

Domaćin je nastavio da dominira, uglavnom je u opasnim situacijama bio Liroj Sane, ali najbolju šansu Panceri su propustili u 37. minutu, kada je Timo Verner neometan sa pet metara šutirao, ali je sjajno intervenisao Marko Dmitrović. Ali ipak, najbolju propuštenu priliku, ili bolje rečeno promašaj prvog poluvremena, imao je Adem Ljajić. Mijat Gaćinović i ponovo Darko Lazović pripremili su sjajnu šansu ofanzivcu Bešiktaša, ispred seme je imao gotovo savladanog Nojera, ali je sa 10-ak metara Ljajić šutirao preko gola. Finiš prvog poluvremena definitivno je pripao gostima, pošto je i Milenković imao lepu šansu. Ipak, posle prvih 45 minuta daleko zadovoljniji mogu da budu puleni Mladena Krstajića koji vode 1:0.

Odlično je Srbija počela i drugo poluvreme. Sjajnu kontru povukao je Mijat Gaćinović, uposlio Darka Lazovića, ali lopta mu je bila na levoj nozi tako da je loše šutirao preko gola. Već u sledećoj akciji Luka Jović se stuštio u šesnaesterac, ali ponovo je oklevao i nije ni šutirao.

Međutim, od tog trenutka Panceri dominiraju. Stvaraju se šanse pred golom gostiju, a najbolju je imao Ilkaj Gundoan, koji je prošao Dmitrovića, ali je sa gol sklonio sjajni Nemanja Maksimović i ostalo je 1:0 za Srbiju. Ipak, nije moglo u nedogled da se brani. Dmitrović je kapitulirao u 68. minutu, kada je Gorecka sjajno šutirao izvan šesnaesterca i golman Eibara bio je nemoćan.

Do kraja meča odlučili su izabranici Mladena Krstajića da čuvaju ovaj, pozitivan rezultat, mada je odličan šut u završnici sa distance imao Nemanja Radonjić, ali je Ter Štegn intervenisao. Ipak, utisak je pokvario crveni karton Milana Pavkova na samom kraju utakmice, kada je neoprezno nagazio Liroja Sanea.