Veliki preokret u Londonu, desetorica za pobedu Lestera

Veliki preokret u Londonu, desetorica za pobedu Lestera Izvor: Christopher Lee, Getty Images Sport
Čičarito

Fudbaleri Vest Hema posle velikog preokreta u finišu meča pobedili su Hadersfild 4:3, Lester je sa igračem manje slavio na gostovanju Barnliju 2:1, dok je Njukasl u nadoknadi vremena došao do boda u Bornmutu u subotnjim mečevima 31. kola Premijer lige.

Vest Hem je uspeo da dođe do pobede nad Hadersfildom od 4:3, a u Londonu je viđena jedna od najboljih utakmica ove sezone u Premijer ligi. Čekićari su došli do prednosti u 15. minutu, kada je Mark Nobl bio precizan sa bele tačke.

Uzvratili su gosti nakon samo stotinak sekundi kada je rezultat izjednačio Žuninjo Bakuna. Nakon toga, usledila su dva vezana gola novajlije u redovima Hadersfilda iz Čarltona, Karlana Granta, koji je u 30. i 65. minutu doneo svom timo dva gola prednosti.

Ipak, Vest Hem je do kraja uspeo da preokrene rezultat. Prvo je Anđelo Ogbona u 75. smanjio prednost gostiju, da bi usledila minijatura Čičarita, koji je pogocima u 84. i prvom minutu nadoknade obezbedio svom timu nova tri boda.

Lester je kao gost bio bolji od Barnlija sa 2:1, iako su Lisice već od četvrtog minuta igrale sa igračem manje, pošto je Hari Megvajer zaradio direktan crveni karton kao poslednji igrač odbrane. Ipak, Medison je doveo goste do prednosti u 33. minutu, da bi u 38. Dvajt Meknil poravnao rezultat.

Domaći su do kraja napadali svim silama i pokušali da iskoriste brojčanu nadmoć na terenu, ali je ipak Lester došao do nova tri boda pogotkom pomalo zaboravljenog Vesa Morgana u 90. minutu.

Bornmut i Njukasl su remizirali na Vitaliti stadionu, a rezultat je bio 2:2. Gosti su stigli do prednosti u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena, kada se u strelce upisao Salomon Rondon.

Ipak, u drugom delu igre Trešnjice su zaigrale znatno angažovanije i stigle do preokreta zahvaljujući Džošui Kingu. Norvežanin je prvo materijalizovao jedanaesterac u 48. minutu, da bi u 81. doneo prednost svom timu. Ipak, kao i u prvom poluvremenu, Njukasl je u četvrtom minutu nadoknade stigao i do drugog gola, kada je Met Riči postavio konačan rezultat.