Votford prvi polufinalista FA kupa

Votford prvi polufinalista FA kupa Izvor: Alex Morton, Getty Images Sport
Votford

Fudbaleri Votforda prvi su učesnici polufinala engleskog FA Kupa.

Stršljenovi su pred svojim navijačima pobedili Kristal Palas 2:1, a ime protivnika u borbi za mesto u finalu saznaće u nedelju.

Na rasporadom Vikeridž Roudu, Votford je dva puta vodio, Bačuaji je na isteku sat vreme igre doneo nadu Kristal Palasu, a gol za pobedu postigao je Grej 10 minuta pre kraja.

Kristal Palas je dobro počeo meč u koji su ušli oslabljeni neigranjem Vilfreda Zahe zbog bolesti, a u napadu su bili Bačuaji, Taundens i Majer.

Bez ikakvih ozbiljnijih šansi igralo se prvih 20 minuta, na golu Votforda je bio iskusni Gomes koji je sve mečeve branio u kupu i nije primio nijedan gol.

Posle dve dobre intervencije Guaite posle prodora Delafeua, golman Palasa napravio je veliku grešku u svom šesnaestercu, a dodavanje Ketrakta iskoristio je Kapu za 1:0 u 27. minutu. U drugom delu igre grešku odbrane Votforda i lošu intervenciju Mariape iskoristio je Bačuaji koji je ukrao loptu i posle solo akcije Belgijanac je postigao gol za 1:1 u 62. minutu.

Minut pošto je ušao u igru Grej je iskoristo fantastično dodavanje Pereire i odveo svoj tim u polufinale četvrtim pogotkom koji je dao ove sezone kada je ušao sa klupe.

Pre tri godine ova dva tima su igrala u polufinalu FA kupa i prošal je Palas (2:1).

U subotu se sastaju još Svonsi - Mančester Siti (18:20) i Vulvs - Mančester Juinajted, a u nedelju Milvol - Brajton (15). Prenosi na kanalima Sport Kluba.

Žreb je u nedelju odmah posle poslednjeg četvrtfinalnog duela.