Kraj Dinamovih snova - 3:0 za Benfiku

Kraj Dinamovih snova - 3:0 za Benfiku Izvor: Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

Zagrebački Dinamo igra revanš meč osmine finala Lige Evrope u Lisabonu protiv Benfike i ima šansu da se prvi put posle 49 godina plasira u četvrtfinale nekog evropskog takmičenja, pošto brani 1:0 iz prvog meča.

Dinamo Zagreb Izvor: Getty Images/Srđan Stevanović

Tok meča

Benfika je očekvano napadala, imala inicijativu i nekoliko dobrih poluprilika. Međutim, gosti iz Zagreba odlično su se branili, predvođeni golmanom Livakovićem. Uspeo je hrvatski šampion da odoli u prvih 45 minuta i ne primi gol, a na drugoj strani veoma su angažovani bili u prvom redu Andrija Živković, koji je startovao uz Ljubomira Fejsu, Pici i Rafa Silva.

Nastavila je Benfika da napada, mada je Dinamo par puta pripretio iz kontre. Međutim, konačno je domaćin uspeo da probije bedem Zagrepčana. Pici je u 70. minutu sjajno spustio glavom loptu za Žonasa, a iskusni Brazilac fenomenalno zahvatio loptu iz polu voleja i pogodio levi donji ugao Livakovića.

Benfika je želela da reši pitanje pobednika u 90 minuta, ali izdržao je Dinamo i meč je ušao u produžetak. Veliku šansu na početku produžetka propustio je za Dinamo Mario Gavranović. Kazna je usledila u 94. minutu. Pre toga odlično je intervenisao Livaković, izbacio loptu u korner, posle kog je lopta došla do Fereire, koji je sjajnim udarcem sa 20-ak metara pogodio sam ugao gola Livakovića i doveo Benfiku u vođstvo 2:0 za ukupnu prednost.

Dinamo je propustio još jednu sjajnu priliku. Nepuna dva minuta kasnije Amer Gojak se našao u sjajnoj situaciji, bio neometan na petercu, ali je šutirao pored gola. Da jedna nesreća ne ide sama, pobrinuo se Petar Stojanović, koji je u finišu prvog produžetka dobio dva žuta kartona, automatski crveni i Dinamo je ostao sa desetoricom. Benfika je to momentalno iskoristila i posle sjajnog udarca levog beka Aleksa Grimalda došla do velikih 3:0 i praktično obezbedila plasman među osam najboljih.

Imao je Dinamo u drugom produžetku fantastičnu priliku da se ipak vrati u meč, ali Nigerijac Atijemven nije uspeo da savlada golmana Vlahodimnosa u situaciji jedan na jedan. Jednostavno, to je bila treća velika prilika u produžecima, a kada se takve šanse ne iskoriste onda nije realno očekivati pobedu protiv tima kao što je Benfika.