Maestralni Jović odveo Ajntraht među osam najboljih

Maestralni Jović odveo Ajntraht među osam najboljih Izvor: Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

U revanš meču osmine finala Lige Evrope Ajntraht iz Frankfurta savladao je Inter u Milanu 1:0, a jedini gol na meču, vredan prolaza u četvrtfinale postigao je srpski reprezentativac Luka Jović.

Luka Jović Izvor: Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U prvom meču u Frankfurtu bilo je 0:0, tako da je nemački tim morao da postigne makar gol da bi prošao u predviđenih 90 minuta. Do njega su došli već u šestom minutu, kada se Luka Jović odlično snašao i lobovao Samira Handanovića milimetarski precizno. Lopta je od stative završila u golu i Srbin je doveo Ajntraht u vođstvo. Ovo je Joviću sedmi gol u Ligi Evrope, i četvrti je strelac u takmičenju.

Interu su bila dva gola potrebna za prolaz i bilo je jasno da će teško to uspeti da izvedu protiv dobro organizovane ekipe koju je na ovom meču vodio Austrijanac Kristijan Pajntinger. Na kraju, neroazuri nisu uspeli ozbiljno da priprete i Ajntraht je proslavio prvi plasman u četvrtfinale nekog evrokupa od sezone 1994/95. kada su Nemci igrali četvrtfinale Kupa UEFA.

Prolaz dalje obezbedili su još Arsenal pobedom nad Renom 3:0 uz dva gola i asistenciju Obamejanga, čime je nadoknađen poraz iz Francuske 3:1, i Viljareal koji je i drugi put savladao Zenit 2:1, za koji je gol u nadoknadi postigao Branislav Ivanović. Izuzetan meč odigran je u Pragu. Slavija je dva puta vodila protiv Sevilje, ali su Andalužani uspeli oba puta da izjednače i izbore produžetak. Sevilja je povela u produžetku i imala praktično dobijenu situaciju, ali Slavija je ipak uspela nemoguće i sa dva gola došla do velikog preokreta za plasman u četvrtfinale Lige Evrope.