Evrogol Bena, Zvezda u polufinalu Kupa Srbije

Evrogol Bena, Zvezda u polufinalu Kupa Srbije Izvor: Francesco Pecoraro, Getty Images Sport
Veljko Simić i El Fardu Ben

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom protiv Radnika iz Surdulice 2:1 plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Crveno-beli su pred svojim navijačima slavili golovima Mirka Ivanića u 17. i El Fardua Bena u 44. minutu, dok je Igor Zlatanović u 90+1. minutu iz penala postavio konačan rezultat.

Ranije u sredu mesto među četiri najbolja tima obezbedili su Partizan, Mladost iz Lučana i niški Radnički.

Crnogorski reprezentativac je prvi gol u dresu crveno-belih postigao preciznim udarcem glavom posle dobro izvedenog kornera sa desne strane.

Lider Superlige Srbije je dominirao, ali do kraja utakmice postigao je još samo jedan gol na stadionu "Rajko Mitić". Prelep pogodak iz slobodnog udarca postigao je El Fardu Ben. Reprezentativac Komora je šutirao sa 20-tak metara i golman gostiju iz Surdulice je bio nemoćan.

Radnik je počasni pogodak postigao u nadoknadi vremena, a precizan sa bele tačke bio je Zlatanović.

Navijači Crvene zvezde su se zahvalili treneru Vladanu Milojeviću za niz od 52 utakmice bez poraza u prvenstvu.