Solšerov Junajted nije nepobediv! Arsenalu pripao derbi

Solšerov Junajted nije nepobediv! Arsenalu pripao derbi Izvor: Julian Finney, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Mančester Junajted u derbiju 30. kola Premijer lige rezultatom 2:0 i preskočili ga na četvrtoj poziciji na tabeli.

Ekipa Unaija Emerija sad ima 60 bodova, jedan manje od trećeplasiranog Totenhema, a Junajted 58. Čelsi je šesti sa 57.

Junajted je bio znatno opasniji rival u prvom poluvremenu, preko Romelua Lukakua i Freda dva puta pogađao okvir gola i u još nekoliko navrata imao izgledne šanse da dođe do pogotka, ali su Tobdžije zadovoljnije otišle na odmor.

Zasluge za to pripadaju Granitu Džaki, koji je u 12. minutu doveo domaći sastav u vođstvo. Švajcarski reprezentativac je, u ne tako obećavajućoj akciji, prihvatio pas Aleksandra Lakazeta sa desne strane, namestio se, i popularnim "suvim listom" sa preko 25 metara savladao De Heu.

Reakcija španskog golmana dovoljno govori o kakvom je pogotku reč.

Izvor: Premier League

I od starta drugog dela Crveni đavoli su pritiskali rivala i imali znatno veći posed. Iz takve igre, ponovo je Lukaku bio blizu gola, ali je u situaciji jedan na jedan kao pobednik izašao Bernd Leno.

Nemac je u još nekoliko navrata dobro reagovao i sprečio goste da izjednače, a zatim je usledila kazna na drugoj strani. Aleksandar Lakazet je u 69. minutu ušao u šesnaesterac, gde ga je Fred neshvatljivim potezom oborio, pa je sudija Mos pokazao na penal.

Siguran sa bele tačke bio je Pjer-Emerik Obamejang, koji je 20. golom u sezoni potvrdio trijumf.

Od tog trenutka Junajted je u potpunosti pao, greške Crvenih đavola nizale su se jedna za drugom, pa je Arsenal u dva navrata lako mogao i do ubedljivije pobede.

Ekipa Olea Gunara Solšera ovakvim ishodom prekinula je fantastičan niz utakmica na strani, pošto je od dolaska Norvežanina upisala devet uzastopnih trijumfa na gostujućim stadionima u svim takmičenjima. Ujedno, ovo je i njen prvi poraz u datom periodu u Premijer ligi.

Pogledajte rezultatetabelu Premijer lige.