Firmino x2, Mane x2, Liverpul drži korak

Firmino x2, Mane x2, Liverpul drži korak Izvor: Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Barnli sa 4:2 (2:1) u prvom nedeljnom meču 30. kola engleske Premijer lige i sada imaju 73 boda, jedan manje od vodećeg Mančester Sitija.

Gosti su poveli na Enfildu pogotokom Vestvuda direktno iz kornera u šestom minutu, ali su do poluvremena Crveni preokrenuli golovima Firmina i Manea.

Neizvesnost u vezi sa ishodom razrešio je Firmino u 67. minutu, Gudmundson je u 91. uneo samo malo nelagodu u srca navijača domaćih pre pobede, da bi Mane postavio konačni rezultat dva minuta kasnije.

Ešli Vestvud je u šestom minutu izveo korner, golman Alison morao je bolje da reaguje, ali je lopta prošla kroz gužvu i završila u maloj mreži.

Liverpul nije gubio glavu i već u 19. minutu došao je do izjednačenja posle divne akcije – na desnoj strani su dupli pâs odigrali Salah i Vajnaldum, Egipćanin je poslao loptu po zemlji, a Firmino ju je sa metar sproveo u mrežu posle loše reakcije Tarkovskog i golmana Hitona.

Još gora reakcija odbrane gostiju značila je i drugi gol u njihovoj mreži – iz nekoliko pokušaja nisu uspeli da izbiju loptu, posle odbitka ona je završila na nozi Sadioa Manea, koji fantastičnu šutira i pogađa gornji levi ugao.

Crveni su bili superiorni i iskoristili su novu grešku golmana Hitona – loše je ispucao, Salah nije uspeo da postigne svoje 50. gol u Premijer ligi, ali se lopta odbila do Firmina za 3:1.

Barnli je igrao dobro posle izmena koje je napravio menadžer Šon Dajč, u 91. minutu Gudmundson je uneo malu paniku na Enfild, ali je u 93. Mane svojim novim pogotkom učinio da odahnu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.