Sterling sa tri "uboda" srušio Stršljenove

Sterling sa tri "uboda" srušio Stršljenove Izvor: Alex Livesey, Getty Images Sport
Mančester Siti

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su sa 3:1 u 30. kolu Premijer lige Votford, čime su drugoplasiranom Liverpulu pobegli na četiri boda razlike.

Mančester Siti je na "Etihadu" pitanje pobednika rešio u drugom poluvremenu, kada je sva tri gola postigao Rahim Sterling.

Građani su odigrali razočaravajuće prvo poluvreme, u kojem nisu mogli da probiju odbranu Stršljenova, ali su u drugom delu igre nadoknadili propušteno.

Siti je poveo u 46. minutu preko Rahima Sterlinga, ali i sporne sudijske odluke glavnog arbitra Pola Tirnija, koji nije prihvatio asistenciju pomoćnog sudije koji je signalizirao ofsajd.

Aguero je tokom ove akcije prosledio loptu do Sterlinga, pomoćni sudija je podigao zastavicu zbog očiglednog ofsajda, ali je Tirni rešio da to poništi i prizna pogodak pošto je loptu zakačio Janmat, nakon čega je ona napucala napadača Sitija i ušla u gol.

Sterling je u 50. minutu posle dodavanja Rijada Mareza povisio na 2:0, dok je isti igrač bio strelac i trećeg gola za Građane, nakon asistencije Davida Silve.

Votford je do kraja meča uspeo da smanji preko Đerara Delofeua u 66. minutu, pošto mu je asistirao Troj Dini.

Mančester Siti ima 74 boda na prvom mestu na tabeli, dok je Liverpul drugi sa četiri boda i mečom manje. Votford je osmi sa 43 boda.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.