Sveci "okrenuli" Pevce, Fulam i Mitar ponovo poraženi

Sveci "okrenuli" Pevce, Fulam i Mitar ponovo poraženi Izvor: Catherine Ivill, Getty Images Sport
Hari Kejn

Fudbaleri Sautemptona ostvarili su veliku pobedu u 30. kolu Premijer lige pošto su na svom terenu posle preokreta savladali Totenhem rezultatom 2:1.

Pevci su na gostujućem terenu stadiona "Sent Meris" bili bez menadžera Maurisija Poketina na klupi, koji je meč pratio sa tribina, pošto je kažnjen zbog sukoba sa sudijom na utakmici protiv Barnlija.

Argentinac je tokom meča komunicirao telefonom sa pomoćnikom Hesusom Perezom, koji je na ovom meču vodio Totenhem, a klub iz Londona je dobro počeo i poveo golom Harija Kejna u 26. minutu.

Ipak, u drugom delu igre je Sautempton prikazao mnogo bolju partiju, pa je zasluženo došao do pobede. Prvo je izjednačio Jan Valeri u 76. minutu, dok je trijumf Svecima doneo Džejms Vord-Praus u 81. minutu iz slobodnog udarca.

Hari Kejn je na ovom meču postigao 200. gol u karijeri.

Fudbaleri Lestera su sa 3:1 na svom terenu pobedili Fulam, koji je nastavio da tone ka Čempionšipu. Strelci za Lisice, u prvoj pobedi novog menadžera Brendana Rodžersa, bili su Juri Tilemans u 21. i Džejmi Vardi u 78. i 86. minutu. Fulam je uspeo da postigne jedan pogodak u 51. minutu preko Flojda Ajitea, dok je za klub iz Londona svih 90 minuta igrao srpski napadač Aleksandar Mitrović.

Kardif je izvojevao jako bitnu pobedu u borbi za opstanak, nakon što je pred svojim navijačima savladao Vest Hem rezultatom 2:0. Od samog starta meča Velšani su igrali konkretnije i već u četvrtom minutu došli do prednosti preko Džuniora Hoileta. Početkom drugog dela igre, Viktor Kamarasa je duplirao prednost Kardifa, a isti rezultat je ostao do kraja meča.

Bornmut je bio siguran protiv Hadersfilda u gostima i slavio sa 2:0. U 20. minutu prednost Trešnjicama doneo je Kalum Vilson na dodavanje Rajana Frejzera, da bi u 67. engleski reprezentativac uzvratio asistenciju Škotu, koji je postavio konačan rezultat i ostavio Hadersfild na poslednjem mestu na tabeli.

Jako zanimljiva i sadržajna utakmica viđena je na Sent Džejms parku, gde je Njukasl nakon velikog preokreta savladao Everton sa 3:2. Dominik Kalvert Luin je u 18. minutu doveo goste do prednosti, da bi u 31. Met Riči propustio šansu da poravna rezultat, pošto mu je jedanaesterac odbranio Pikford. Praktično u sledećem napadu, Rišarlison je kaznio domaće za neiskorišćen penal i povisio prednost Karamela. U drugom delu igre crno-beli se nisu predavali, pa je Salomon Rondon smanjio prednost rivala u 65. minutu, da bi u završnici usledila prava minijatura Ajozea Pereza, koji je sa dva pogotka obezbedio pobedu Njukaslu.