Radnički pokorio Humsku, Haskić srušio Partizan

Radnički pokorio Humsku, Haskić srušio Partizan Izvor: Miroslav Todorović/FK Partizan
Partizan - Radnički Niš

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su u derbiju 25. kola Superlige Srbije na gostovanju Partizan rezultatom 1:0.

Fudbaleri Partizana su posle remija sa Crvenom zvezdom u večitom derbiju (1:1) upisali drugi poraz u sezoni, a prvi u Superligi još od meča u Surdulici protiv Radnika (1:0).

Međutim, ekipa iz Niša je na stadionu u Humskoj došla do tri boda, koja joj je doneo bosanskohercegovački napadač Nermin Haskić, koji je bio strelac u 41. minutu.

On je postigao svoj 17. gol u sezoni Superlige, čime se osamio na vrhu liste strelaca, gde ga prati Rikardo Gomeš iz Partizana sa četiri pogotka manje.

Partizan je krenuo ofanzivnije, a u prvih 20 minuta najviše je pretio preko Nemanje Nikolića, kao i Nemanje Miletića koji je šutirao preko gola Ristića.

U 29. minutu je Nemanja Nikolić imao priliku za vođstvo Partizana, ali nije uspeo da iskontroliše udarac. Radnički je tek pred kraj poluvremena uspeo da pripreti golu Vladimira Stojkovića, probali su Kojašević i Haskić, ali je ostalo 0:0.

Ono što nisu uspeli u prvom naletu, fudbaleri Radničkog su uspeli u 41. minutu, kada je posle centaršuta Lazara Ranđelovića sa leve strane, i slabe reakcija štopera Partizana, loptu sačekao Nermin Haskić i savladao Stojkovića.

U 52. minutu je Rikardo Gomeš imao odličnu šansu za 1:0, ali je Borivoje Ristić spasao mrežu Radničkog u dva navrata. Ekipa Nenada Lalatovića se povukla i zaigrala defanzivnije, pa je u 61. minutu Rikardo pogodio stativu.

Do kraja meča je Partizan imao inicijativu, ali nije uspeo da dođe do boda.

Tokom meča domaći navijači su vređali trenera Radničkog Nenada Lalatovića, a posle poraza su se čuli i povici "uprava napolje".

Radnički je drugi na tabeli Superlige sa 62 boda, dok je Partizan treći sa 51 bodom.

U terminu od 18,00 je odigran još jedan meč, u kojem su fudbaleri Spartaka iz Subotice savladali Vojvodinu u Novom Sadu sa 2:1. Vojvodina je povela golom Vuka Mitoševića u 29, ali je usledio preokret u drugom poluvremenu, kada su strelci bili Dejan Kerkez u 64. i Stefan Denković u 72. minutu.

Nešto ranije u sredu pobedu je ostvarila Crvena zvezda, a igrani su i ostali mečevi 25. kola Superlige.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Superlige.