Zvezda pobedom u Lučanima izjednačila državni rekord

Zvezda pobedom u Lučanima izjednačila državni rekord Izvor: Getty Images/Srđan Stevanović
Marko Marin

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost u Lučanima rezultatom 3:1, čime su svoju seriju bez poraza produžili na 51. utakmicu. Time su izjednačili jugoslovenski rekord, koji je postavila generacija crveno-belih, koju je vodio Slavoljub Muslin od 1999. do 2001. godine.

Strelci za Crvenu zvezdu u Lučanima su bili Ben sa penala u 15, Milan Pavkov u 29. i Marko Marin u 70. minutu, dok je za Mladost jedini gol postigao Petar Bojić u 55. minutu.

Izabranici trenera Vladana Milojevića su u prvom meču posle derbija krenuli dobro, šanse su na startu imali Pavkov i Boaći, ali je Zvezda povela u 15. minutu, kada je posle prekršaja Radivojevića nad Stojkovićem, sa penala bio siguran El Fardu Ben.

Nakon vođstva je ritam meča usporen, sve do 29. minuta, kada je visoki napadač Milan Pavkov posle gola na večitom derbiju, bio strelac i u Lučanima. On je kao i na Marakani protiv Partizana šutirao desnom nogom sa desne strane u donji levi ugao, ali je sada bio bliže golu, te je matirao Rosića.

U 34. minutu je poništen gol Ričmonda Boaćija zbog ofsajda, dok je minut kasnije Mladost mogla da smanji rezultat, ali je posle prekršaja Mirka Ivanića za penal, sa 11 metara šutirao Milan Bojović. Njegov udarac je zaustavio golman Zvezde Zoran Popović, pa je ostalo 0:2.

Inicijativa Mladosti se isplatila u 55. minutu, kada je Bojić ostao sam ispred Popovića, kojeg je bez problema savladao. U 70. minutu je Zvezda postigla i treći gol preko Marka Marina, za ispostavilo se konačnih 3:1. Sjajan pogodak sa oko 20 metara iz slobodnog udarca postigao je Marin, koji je šutirao ka levoj stativi, a lopta se odbila o okvir gola u mrežu.

Do kraja meča nije bilo izraženijih šansi na obe strane, pa je Zvezda došla do 22. pobede u sezoni i 69 bodova na prvom mestu na tabeli.

Zvezda bi do obaranja rekorda mogla u nedelju, kada dočekuje Zemun.

U prvom meču dana Zemun i Proleter su igrali 0:0, a bez golova je bilo i u Šapcu na utakmici Mačve i Dinama iz Vranja. Remizirali su Rad i Bačka 1:1 (Balabanović 32 - Tomić 67), dok su pobede ostvarili Čukarički protiv Napretka 2:1 (Stevanović 46, Šarić 89 - Ivanović 29) i Radnik protiv Voždovca 2:1 (Zlatanović 27, Ristović 38 - Arsić 5).

Od 18,00 igraju Partizan - Radnički Niš i Vojvodina - Spartak.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Superlige.